Dikey alternatör 2 ye bölünüp zit yönde döndurunce elektirik üretirmi

ank_sulo

Üye
Sevgili arkadaşlar elektirik konusunda fazla bir bilgim yok. Internette yeni icatları takip ederken aklıma birşey geldi mümkün olup olmadığını bılmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dikey alternatörün icini özel ikiye ayırıp sargı ve mıknatıs bölümlerini özel bir dişli sayesinde zıt yönde aynı hizda veya dişilerle farklı hızda donderdigimizde elektirik üretebilirmiyiz. Şayet üretebilirsek artı ve eksileri neler olur bu konuda detayı bilgi verebilirseniz çok sevinirm.

Tek amacım bilmedigim bir konuyu Merak ettiğim ve öğrenmek için bilen profosyonel kişilere sorup öğrenmek istedim.

Profosyonel üye olarak geçen sami inci

Çok bilen,çok yanılır." Herkesle,her konuyu tartışırım,ayda bile bildiğimi bilen yok " diyen
psikopatik ve sürüngen tipleri hiç sevmem.

Bu cevapla aciz bilgisiz biri olduğunu kanıtlamış oluyor.

Ben gerçek bu işten anlayan profosyonel kişilere sorup öğrenmek isterim.
Öncelikle," fazla bilgi " edinmeye çalışın.;)

Tek amacım bilmedigim bir konuyu Merak ettiğim ve öğrenmek için bilen profosyonel kişilere sorup öğrenmek istedim.

Profosyonel üye olarak geçen sami inci

Çok bilen,çok yanılır." Herkesle,her konuyu tartışırım,ayda bile bildiğimi bilen yok " diyen
psikopatik ve sürüngen tipleri hiç sevmem.

Bu cevapla aciz bilgisiz biri olduğunu kanıtlamış oluyor.

Ben gerçek bu işten anlayan profosyonel kişilere sorup öğrenmek isterim.

gerçekleri kaldıramayacaklar için yormuyoruz kendimizi...

Ay'a selam

Son düzenleme:
sami bey'in imzası cevap gibi algılanmış açıklamaya çalışarak pişman olmak istemiyorum.

Sevgili arkadaşlar elektirik konusunda fazla bir bilgim yok. Internette yeni icatları takip ederken aklıma birşey geldi mümkün olup olmadığını bılmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dikey alternatörün icini özel ikiye ayırıp sargı ve mıknatıs bölümlerini özel bir dişli sayesinde zıt yönde aynı hizda veya dişilerle farklı hızda donderdigimizde elektirik üretebilirmiyiz. Şayet üretebilirsek artı ve eksileri neler olur bu konuda detayı bilgi verebilirseniz çok sevinirm.
aslında cevap vermeyecektimde lens diyorki
1- haraketli bir manyetik alan içerisinde sabit kalan iletken üzerinde gerilim endükler
2- sabit bir manyetik alan içerisinde haraket eden iletken üzerinde gerilim endükler ..
açıklarımda 3 kitap bu sadece.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri