Dijital Elektrik Sayacı Sorunu

Merhabalar,

Geçen ayın elektrik faturası 2 TL geldi. Normalde 80-90 TL arası geliyordu. Bende acaba sayaçta sorun mu var diye sayaca baktım. Sayaç KÖHLER marka. Ve sürekli tarihi gösteriyor. Birkaç saniyede bir ekran kapanıyor sonra tekrar tarih geliyor. Diğer KÖHLER marka sayaçlarda tarihi sonra saati sonra bazı değerleri gösteriyor. Bende tarihte takılı kalmış. Acaba sayaç mı bozuk bilgisi olan var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bozukluk için elektrik şirketinize beyan verin ve yeni sayaç dilekçesi verin.
Aksi halde, geç bildirmekten dolayı cezai yaptırım uygularlar.

Bozukluk için elektrik şirketinize beyan verin ve yeni sayaç dilekçesi verin.
Aksi halde, geç bildirmekten dolayı cezai yaptırım uygularlar.

Bozuk mu acaba onu anlamadım. Birde bu ayın faturasını bekleyeceğim yine 2 TL gelirse bildirim yaparım.

Sayaç çok eski mi? büyük ihtimalle sayacın içindeki pili bitiyor. Şirkete hemen haber verirsen senin çıkarına olur derim.

Hiç boşuna beklemeyin bence. Geçen yılların aynı ayların en yüksek faturası baz alınarak, Temerrüt ve ayrıca geç bildirim cezası ödüyorsunuz

Sayaç şirketin malıdır. Ücretsiz değiştirirler.
Cezası da yoktur.

Bozuk mu acaba onu anlamadım. Birde bu ayın faturasını bekleyeceğim yine 2 TL gelirse bildirim yaparım.
Hocam boşuna bekleme, 2 TL'lik fatura mı olur? Bu ay da 2 TL gelse tamam bozuk değil mi diyeceksin?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri