Dijital 3 fazlı motor kontrol

Merhaba arkadaşlar,
AC motor sürücülerle ilgili yardıma ihtiyacım var. elimde tek faz 230Vac 0.31 kW bir motor var. bağlantı şekline baktım ama hiç birşey anlamadım. şekli aşağıya ekliyorum. şimdiye kadar hiç ac motorla uğraşmamıştım. pic ile dc motor kontrolü step motor kontrolü yaptım. bu nedenle ac motorlara yabancıyım.
bu nedenle biraz araştırma yaptım. bir kaç ac motor sürücü deresi buldum fakat hiç birinde ters yöne nasıl sürülebileceğine dair bilgi yok.
fakat edindiğim bilgilerle MOC3041 ve triac kullanmam gerektiğini biliyorum. datasheetlerini indirdim inceledim fakar ters yöne sürmeyle ilgili bilgi bulamadım. bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ya benm'de bi sorun olacaktı bu moc3041'deki "zero crosing over" nedir ? ne işe yarıyo ?

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri