diafon sistemine kartlı geçiş ünitesi ilave etmek?

sdag

Üye
Arkadaslar merhaba, apartmanda mevcut bulunan dıafon sıstemıne (bina girişine) şifreli + kart okuyucu lu ünite koyarak kapıyı bu yontemle actırmak ıstıyorum. Bunun ıcın onerecegınız bı marka var mı? Bırde sadece bu okuyucu şifreli ünitenin olması yeterli mi? Detaylı bi bilgiye ihtiyacım var? Somdıden sagolun

Selam. Pratik kart diye arattırın. Cihaz 150 tl civarı ve kartların tanesi 50 kuruş olması lazım. Her bir cihazı 12-24 aralığında DC güç kaynağı ile besliyorsunuz. Kartı okuttuğunuz da 1 sn NO veya NC kuru kontak veriyor. Cihazla beraber master cart kutudan çıkıyor. Bu master ile kartları cihaza tanıtıyorsunuz. Olur da master kaybolursa cihaz içerisinden pin değiştirerek elinizdeki düz kartlardan birisini master yapabilirsiniz. Cihaz kapı camının arkasından algılama yapabiliyor. Yani camı çerçeveyi kırmaya gerek yok. Kolay gelsin

Hocam bu cihaz direk diafon sistemine uyumlu öyleyse

Moderatör tarafında düzenlendi:
Diafon sisteminden bağımsız. Belki beslemeyi diafondan alabilirsin o topo hic girmeyin harici bir power ile daha iyi olur.

Diafon sisteminden bağımsız. Belki beslemeyi diafondan alabilirsin o topo hic girmeyin harici bir power ile daha iyi olur.
Anladım hocam zaten dediğiniz gibi dıafon sisteminde tek muhattap kapı kılıdı olacak. Peki hm dıafon sıstemının trafosundan hemde ayrı bı trafodan kapı kılıdını tetiklemek bu trafolardan birine zarar vermez mı zamanla. Bırbırı arasındakı bu gerilim ıletısımını nasıl kısıtlarız?

Hocam resımdekı urunu kullanmayı dusunuyorum. Ancak yukarı daıreden kapıya açma yapıldıgında bu cıhaza bı zararı olur mu onu bılemedım? Baglantısı hakkında bılgı arıyorum.

Ekli dosyalar

• 11986E37-ED6E-4FFA-8452-5F0A6153EC6B.jpeg
    11986E37-ED6E-4FFA-8452-5F0A6153EC6B.jpeg
    23.7 KB · Görüntüleme: 6
çok bilgim yok fakat bunda açık kapalı kuru kontak var. firmayla bir görüşün destek olacaktır

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri