Dişi jak pcb'ye nasıl bağlanır?

Şafak54

Üye
Herkese merhaba,

Resimde gördüğünüz elektrik devresini pcb kart üzerinde yapmak istiyorum.

Ancak devrenin çıkışında olan dişi jak bağlantısı nasıl yapılır bilmiyorum.

Biraz araştırdım, öndeki ayak şaseye bağlanıyormuş, diğer ikili ayakların biri sağ biri sol, ancak tam olarak nasıl bağlamam gerekiyor bilmiyorum. Devrede 10k ve 4.7k'lık dirençlerin birleştiği yerde nasıl bir bağlantı yapacağım bilmiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
60927
60928

Anladığım kadarıyla yazmak istiyorum.

Şimdi ben devrenin 10k ve 4.7k dirençlerin devamına dişi jakın left pininin birine bağlıyorum ve en öndeki pinden de gnd alıyorum. Bu bağlantı yeterli bir bağlantı mıdır?

Biraz daha araştırdım, bir de mono ve stereo ses alma olayları var sanırım. Stereo ses almak için left right birlikte bağlanması mı gerekiyor?

İlk kez bir devreden ses almayı deniyorum, o yüzden cahilliğimi maruz görün lütfen. @tyildizak

Evet öyle yapmayı planlıyorum, biraz zor olacak ama. :) @kesmez

Anladığım kadarıyla yazmak istiyorum.

Şimdi ben devrenin 10k ve 4.7k dirençlerin devamına dişi jakın left pininin birine bağlıyorum ve en öndeki pinden de gnd alıyorum. Bu bağlantı yeterli bir bağlantı mıdır?

Biraz daha araştırdım, bir de mono ve stereo ses alma olayları var sanırım. Stereo ses almak için left right birlikte bağlanması mı gerekiyor?

İlk kez bir devreden ses almayı deniyorum, o yüzden cahilliğimi maruz görün lütfen. @tyildizak

Evet öyle yapmayı planlıyorum, biraz zor olacak ama. :) @kesmez

evet çıkışı 2 ya da 4. pine, devre gnd'ını da 1 nolu pine bağlayacaksınız. Sokete kulaklık takacaksanız enerji verirken kulağınızda olmasın, ne olur ne olmaz. Hatta elinizde varsa çıkışa da bir pot bağlayın,

Buradan çıkacak ses ne işe yarayacak onu da anlamadım açıkçası

evet çıkışı 2 ya da 4. pine, devre gnd'ını da 1 nolu pine bağlayacaksınız. Sokete kulaklık takacaksanız enerji verirken kulağınızda olmasın, ne olur ne olmaz. Hatta elinizde varsa çıkışa da bir pot bağlayın,

Buradan çıkacak ses ne işe yarayacak onu da anlamadım açıkçası
Kulaklık test cihazı yapıyor olabilir. Sağlamlık kontrolu için.

Her iki kulaklıktan ses gelmesi için işaret ucu hem sağa(R) hem sola(L) bağlanmalı.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri