Diş macununa ne kadar para ödüyorsunuz?

serkan_48

Üye dümdüz üye
Merhaba arkadaşlar,

Bir ürün alırken içeriğine mutlaka bakıyorsunuzdur. Bu güdüsel bir hareket. Aldığınız ürünün gerçek değerlerinde olması gramajının düşük olmaması ödediğiniz paranın karşılığını vermesi gibi bir çok etken var.

Aslında bedne bu tür olayların uç noktalarına takıntılıyım.

Şu an elimde yok ama geçen bir markette peynir reyonunda gördüğüm kilo rakamları dudak uçuklatacak seviyelerde idi. Eğer bulabilirsem buraya eklerim.

Konumuz ise diş macunları. Gerçekten bu kadar pahalı olmalımı? kilogram fiyatı 465 TL Bu ürünün imalat maliyeti gerçekten bu kadar pahalımı? Bunu merak ediyorum.

2018021xdakd6_201404.jpg

Yıllar önce bir ilaç fabrikasının bazı ürünleri alış fiyatlarını incelemiştim.
1 Kg için 5000-10000$ lar gibi ücretleri olan tıbbi hammadeler vardı.
Elbette ki bu ürünler başka kimyasallarla karıştırılarak ilaçlar üretiliyordu. Ana hammadesinin katkı oranı ise miligramlar seviyesinde idi.
Gerek dişmacunları olsun, gerekse bu tür başka ürünler olsun, fiyatlarına etken olan esas hammaddesidir. Ancak yapımda üçkağıt yapıp ta hiçbir faydası olmayan ve bu gibi fazla fiyatlarla satılan ürünler de az değil. (KG bazında)
Benden bir örnek verecek olursam IHLAMUR.
1KG için takribi bedeli 250-350TL gibi idi yanılmıyorsam.
NOT: Şu anda içiyorum :D

Diş macununa sadece 4 tl. ödüyorum. özel kampanyalarla çok fonksiyonlularda indirim olup 4-5 tl. ye kadar düşerse onları o zaman mutlaka satın aldığım da oluyor bazen.

Ihlamur fiyatlarını kilogram olarak ben de çok yüksek buluyorum, En fazla 200 gr. alıp çok idareli kullanmaya çalışırım. Marketlerde satılanları sadece yapraktan ibaret, tanınmış aktarlardan almaya çalışırm ıhlamuru bu yüzden. Son günlerde soğuklarda ıhlamurdan ziyade sıcak salep (Bol tarçınlı) içerek üst solunum yollarında biraz yanma veya faranjit olduğunda bu yolla çok rahatlatmış oluyor insanı.

Ancak ıhlamurun sadece öksürük ve üşütmelere iyi gelmediğini, ayrıca psikolojik (Ruhsal) yönden de içildiği anlarda çok rahatlattığını kendi deneyimlerime dayanıp söyleyebilirim. Salepten bir gömlek bence daha iyi gibidir. Ancak sonuçta her ikisi de ayrı ayrı tartışmasız en sağlıklı içeceklerdendir, kola, enerji içecekleri ve hazır meyve sularına (Mısır şurubu katkılı olan) kıyasla, hiç kuşkusuz.

Bir de maden suyunu her ter atmadan sonra bir şişe kadar içerim. Meyve katkılı oanlarını bir defa yanlışlıkla (Dalgınlıkla) satın alıp bir koliyi (6 taneyi) zor içerek bitirdim, ben sadesinden yanayım her zaman. Maden tuzları takviyesi açısından çok sağlıklı bir içecektir. Kolay gelsin. Saygılarımla.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Bir ürün alırken içeriğine mutlaka bakıyorsunuzdur. Bu güdüsel bir hareket. Aldığınız ürünün gerçek değerlerinde olması gramajının düşük olmaması ödediğiniz paranın karşılığını vermesi gibi bir çok etken var.

Aslında bedne bu tür olayların uç noktalarına takıntılıyım.

Şu an elimde yok ama geçen bir markette peynir reyonunda gördüğüm kilo rakamları dudak uçuklatacak seviyelerde idi. Eğer bulabilirsem buraya eklerim.

Konumuz ise diş macunları. Gerçekten bu kadar pahalı olmalımı? kilogram fiyatı 465 TL Bu ürünün imalat maliyeti gerçekten bu kadar pahalımı? Bunu merak ediyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 43570
Toz misvak satın aldım . Diş fırçasının üzerine döküp dişlerimi fırçalıyorum. Ayrıca çubuk misvakta kullanıyorum. Özellikle antibakteriyel diş macunları ağız florasına zarar veriyor.

Farkli markalarin 3 - 5 tl civarindaki dis macunlarini bende aliyordum ancak artik esim o urunleri aldırmıyor.

Misvak almayi bende aklima koydum ancak daha bulamadim. Aklimin kenarinda alacagim.

Meyveli soda tercihim değildir. Sade soda her zaman iyidir. Hatta sıkma limon ile karıştırdikmi daha guzel oluyor.

Saygilar.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri