Devrede minik voltaj dalgalanması

Merhaba arkadaşlar, 7824 regülatör ile 36v’u 24’e düşürdüm. 24’ten iki ayrı devreyi besleyeceğim. bir 5v’luk şarj modülü, diğeri de bir voltampermetre.

Fakat minik bir voltaj dalgalanması var. 24 ve 23.8 arasında. Daha önce minik de olsa bu dalgalanmayı yapmıyordu.

Sorularım:
1- daha iyi amper veren bir regülatör öneriniz var mı? 7824 1,5 max veriyor.
2- bu minik dalgalanma bağlanacak cihazlara zarar verir mi? 2 ayrı aleti bekleyeceğim için sağlıklı olur mu?

Peşinen teşekkürler

aletin ne olduğunu bilmiyorum ama 0,2 voltluk bir dalgalanma gayet normal. (0,5 volt sıkıntı çıkarabilir cihaza göre)

5 voltluk sarj modülünün çektiği akim nedir? 24 volttan çekilen toplam akim nedir?

Muhtemelen modul akim çekince dalgalanma oluyor. Akim fazla ise gerilim dusumu de oluyor olabilir.

5 voltluk sarj modülünün çektiği akim nedir? 24 volttan çekilen toplam akim nedir?

Muhtemelen modul akim çekince dalgalanma oluyor. Akim fazla ise gerilim dusumu de oluyor olabilir.
Serkan bey bağlı değil boşta ölçtüm çıkışı.

Olcu aletinin marka modeli nedir?

Olcum aleti güvenilir bir model ise devre kurulumu kurallara uygun ise regulator sahte olabilir. Girişteki diyotlardan biri sizdiriyor olabilir.

Olcu aletinin marka modeli nedir?

Olcum aleti güvenilir bir model ise devre kurulumu kurallara uygun ise regulator sahte olabilir. Girişteki diyotlardan biri sizdiriyor olabilir.
image.jpg

Devre köprü diyot filtre kapasitorleri giriş ve çıkışta varmi? Başka 7824 ile denediniz mi

7824 u o kadar lehim tutturmak için baya ısınmış olmali. Belki isi nedeniyle hasar aldi.

Giriş devreniz nasıl? Trafo sonrası?

7824 de ısınma varmi?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri