Devre Tasarlamam Gerekiyor Yardım Bekliyorum

ucuqqq

Üye
selamun aleykum..

arkadaslar ıs yerınde bakımcı bı abımız bana bı devre tasarlamamı ıstedı ben elektronıkte yenı oldugum ıcın nasıl yapacagımı bılemedım.

istedigını daha ıyı anlamanız ıcın ornek vererek acıklıyorum.
hepımızın evınde otomatık kapı var dugmeye bastıgınızda acılıyo sıstem hemen hemen bu sekılde olacak yalnız ıstenen şu dısardan bırı zıle basmadan ıcerıden dugmye bassanızda bu kapı acılmayacak yanı bırı zıle bastıgında devre aktıf olacak v kapıyı acabılecegız ve bı ıkıncı dugme olacak kapıyı tekrar kapatmamız ıcın kapı kapandıgında devre tekrar kapanacak ve tekrar zıle basılmadan acılmayacak...
ben trıyak kullanmayı dusundum ama sanırım olmaz cunku kapıyı kaptmak ıcın bastıgımızda dugmeye trıyak resetlenecegı ıcın devre kapanır ve kapı kapanmadan kalır dıye dusunuyorum sonra zaman rolesı geldı aklıma ama dogru yolda olduguma emın degılım lutfen yardımcı olun sımdıden tesekkurler..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sorun güvenlikse Şifreli kapı otomatiği kullan. Yok ben illa da uğraşacağım derseniz siz bilirsiniz.

hareket sensörünü kapı otamatigine akuple et hoş bir devre sahibi olacaksın :):):)

hareket sensörünü kapı otamatigine akuple et hoş bir devre sahibi olacaksın :):):)

Diafondan yada Camdan bağırmak zorunda kalmayalım sonra hoop alooo kardeş kapıya yaklaş otomatik çalışmıyor kapıyı açamıyorum :D Yanlış anlayıp korkudan yanaşmak istemeyenlerde çıkabilir :) Yada hocam sensör arızalı galiba otomatik çalışmıyor anahtar atayım :p

yardımlarınız ıcın tesekkur ederım ama tam olarak benden ıstenen o hayata gecırılmeyecek bı proje sadece yapıcam o kadar :D

bide soyle bısı dusunuyorum normal basıt bı motor devresı yapsam bunu kontrol eden ıkı anahtar olsa sag ve sol yonlerıne cevrmek ıcın bu devrenın onunede trıyak gıbı malzeme koysam oılur mu?

Diafondan yada Camdan bağırmak zorunda kalmayalım sonra hoop alooo kardeş kapıya yaklaş otomatik çalışmıyor kapıyı açamıyorum :D Yanlış anlayıp korkudan yanaşmak istemeyenlerde çıkabilir :) Yada hocam sensör arızalı galiba otomatik çalışmıyor anahtar atayım :p
Yaklaşım sensörleri hareket algıladığında çalıştıklarına göre insan oğlununda hiç hareket etmeden 20 Sn duramadığı nı kabul edersek tezini tozlu raflara kaldırdım

Hareket sensörün açısını iyi ayarlarsan hassas ve sağlam bir marka ise bozulmaz ise tozlu raflara kaldırabilirsiniz. Benim binamın girişindeki aydınlatmada da hareket sensörü var kafasına göre takılıyor bazen 5m'den algılar bazen dibine girersin anca görür, kediye köpeğe zırt pırt yanar.

o zaman hareket sensörü değil de varlık sensörü kullanılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri