Devre tamam ama görüntü alamıyorum

the_night

Üye
arkadaslar devreyi boarda kurdum lcd den bilgi alamıyorum nerde yanlış yapıyorum acaba lcd bacaklarında yanlış baglamamı var ?

arkadaşım devre dogrudur başka sorunun var herhalde

3 kere tekrar sıfırdan kurdum hocam lcde ye bilgi gelmiyor netteki bütün lcd baglantılarına baktım rw ucu şaseye bağlanmış onuda denedim busefer isiste lcd calısmıyor çıldırmak üzereyim ccs c de yazıyorum bu arada belki bi fikir veren olur

2 aydır bende lcd kullanmaya calısıyom ama olmuyor.
devren dogru ama.............

tamamdır arkaşlar yaptım ama hızlı veri değişimlerinde sacmalıyo geç tepki veriyo donuyo bakalım bunları nasıl çözcem :)
buyrun resimler

Tebrik ederim devreniz hayırlı olsun. Yaptığınız değişiklikleri ve devrenizin neden çalışmamış olduğunu da anlatırsanız aynı sıkıntılarla karşılaşacak arkadaşlara ileriye dönük faydanız olur diye düşünüyorum.

Tebrik ederim devreniz hayırlı olsun. Yaptığınız değişiklikleri ve devrenizin neden çalışmamış olduğunu da anlatırsanız aynı sıkıntılarla karşılaşacak arkadaşlara ileriye dönük faydanız olur diye düşünüyorum.

teşekkürler sıkıntımı hallettim (mclr ucuna +5v verdim) şişmeler kitlenmeler ortadan kalktı birebir tepki veriyor şu anda tam sıkıntısız çalışıyor ufak tefek rutuşlarıda yaptıktan sonra kodları şemayı herşeyi paylaşıcam

teşekkürler sıkıntımı hallettim (mclr ucuna +5v verdim) şişmeler kitlenmeler ortadan kalktı birebir tepki veriyor şu anda tam sıkıntısız çalışıyor ufak tefek rutuşlarıda yaptıktan sonra kodları şemayı herşeyi paylaşıcam

mclr ucunu hangi devreyi yaparsanız yapın high a çekmeniz gerekir. floating olursa pic her zaman resetlenir. (en önemli pindir)

hocam yeni yeni öğreniyorum bu mereti okulda gördük ama hiç bişi öğrenmedim açıkcası buda ilk devrem kodları yazdıkca bağımlılık yapıyo :))

hocam yeni yeni öğreniyorum bu mereti okulda gördük ama hiç bişi öğrenmedim açıkcası buda ilk devrem kodları yazdıkca bağımlılık yapıyo :))

evet öyledir. bide yaptıkların satılmaya başlayınca bağımlılık ozaman başlıyor. :)

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri