Devre elemenlarına merakım

mhmmdlkts

Üye
Arkadaşlar ben 12 yaşındayım ve bu konuda ilgilenirim fakat ben bazı devre elemanllarının ne işe yaradıklarını bilmiyorum bunun hakında bana yardım edermisinz lütfen şimdiden teşekürler...;)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sayın geç arkadasım. Tavsiyem meslege yönelik bir okul tercih etmenizdir. Başarılar...

mesela basit bir uzaktan açma kapama devresini açıklarsanız sevinirm :)

Arkadaşlar ben 12 yaşındayım ve bu konuda ilgilenirim fakat ben bazı devre elemanllarının ne işe yaradıklarını bilmiyorum bunun hakında bana yardım edermisinz lütfen şimdiden teşekürler...;)

aramak isteğin konular site içinde mevcut ancak aramak istediğin konuyu ilk once sen bilmelisin yani söyle söyliyeyim yapılan islerde çıkan hataların %90 a yakın kısmı prejenin tam anlatılamaması yada anlaşılamaması ile ilgilidir

otomatik kapın ile ilgili
1 kapı cins yada modeli
araç kapısımı
apartman giriş kapısımı
araç giriş kapısımı
makina kapısımı vs vs
2 neyle çalışacak hidrolik mekaniik elektrik vs vs
3 neyle acacaksın eloktronik kart sifre cep telefonu vs vs
4 çalışma şartları neler

öncelikle bunlar tam olarak bizim ilk öğrendiğimiz şuydu sorun kağıt üzerinde çözülür sonra programa geçer bunun içinde tüm ihtimallerin düşünmesi gerekir

inşallah anlatabilmişimdir sen ne yapmak istediğine karar ver gerisi mantıklı olan bir yol bulunur

uzaktan açma kapama devresi yapmak istiyorum ama devre elemanlarını pek tanımıyorum benim istediğim

televizyon kumandasının bir kenarına anahtar ekleyip
anahtara basınca odanın ışığını kapatmak istiyorum yani uzaktan açıp kapamayı istiyorum.
ama bunları olabildiğince küçük bir devre istiyorum
birde alıcı devresi küçük olması gerekir ki prizin içine sığa bilsin inşalah anlamışsındır. bek anlatma, iletişim kurma kapasitem yoktur da. ilgin için teşekürler......................... :D :D

merhaba senın yaşinda ben oğluma lojik devrelerı kurmasını oğretmıştım örnek led yakma sondurme karaşimşek :)meşhur ilk önce malzemecıye gıt ucuz malzemedır cd4017 bır adet lm555 bir adet 10 adette led al bunları montaj için babayı sıkıştır bord aldır guç kaynağı 5 voltla başla

ya geçen ben le3915 entregesi almıştım vumumetre yapımı için 10 led falan sonra monteledim sorun çıktı çalışmadı
LM3915 Entegresi ile 10 Led burdakinden montajınıda ben yaptımda bilmiyorum işte birde vumetrenin ayak isimlerinin nerde yazdığınızı biliyor musunuz. cümleler devrik oldu okulda yazdımda tenefüste.... :D

merhaba senın yaptığın devrede doğru yanlız bacak numaralarını sıralı vermemış o sebeple yanlış yapmış olabılırsın bu linktekıne bak kontrol et

23k2khv.gif

ya geçen ben le3915 entregesi almıştım vumumetre yapımı için 10 led falan sonra monteledim sorun çıktı çalışmadı
LM3915 Entegresi ile 10 Led burdakinden montajınıda ben yaptımda bilmiyorum işte birde vumetrenin ayak isimlerinin nerde yazdığınızı biliyor musunuz. cümleler devrik oldu okulda yazdımda tenefüste.... :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri