Devre amper çıkışı

Çin ürünlerine vergi gelmeden iyi ki almışım çok onceden. Henüz kutulamadim ve standart pot kullandım ama evet iş yapacağına eminim daha iyisi çıkıncaya kadar bu en iyisi. Hatta bir sebepten yakmıştım ve yine Çin'den işlemcisini satın alıp degistridim. Ben de 12v 15A smps ye bağladım başka konuda onerdigim lcd ekranı kullanıyorum.

Bende aynisini aldim 24 volt 15 amperlik smps var bir turlu kutulayamadim.

Teşekkürler @by lent
Tam regüle olarak Voltaj regülesi
Yada Hem akım hem voltaj ayarlı regüle öneririm.
Ben reklam yapmak hiç istemem ama, bu modülü buradan aldım ve başka yerde bulamadım.
Ama işin ustalarına bunu öneririm. 300W 20A DC?DC Gerilim Azaltıcı Düşürücü Modül Daha amperlisi çıkana kadar şimdilik en amperlisi bu modül.Voltaj ve akım ayarı üzerinde. Sanırım Türkiye'de kimse satmadığına göre, biterse üzülürsünüz.
Burada da performans denemesi var.
Dikkat:Bu modüllerde 2 adet 10k Trimpotu söküp, kutunuzun ön paneline Pot uzatması yapmak size düşüyor.Lakin miniboy-smd ince yolları olan avuç içi kadar pcb'de mercek ve havya ile işlem yapmak ekipman ve uzmanlık ister. ●Kendine güvenenler bu modülleri sipariş etsin.
Arkadaşım önerilerini beğendim aslına bakarsan benim amacım elimde bir kaç tane matkap var ama şarj cihazları yapmak istediğim konunun başındaki devreyle bu işi çözmekti sence benim işimi hangisi görür matkaplardan ikisi lityum diğeri ni-cd ikincisi benim işimi görürmü 40tl olan birde sadece şarj için değil LED aydınlatmada kullanacam.
Birde amper ve voltu gösteren ekran önerirmisin bana.
Önerdiğin devreyi almayı düşünüyorum.
https://www.robotronik.com.tr/10a-dc-dc-step-down-voltaj-dusurucu-modul--0179
Birde elimde 28v trafo var kaç amperlik çıkış alırım anlayamadım anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirim rrsimler ekte.

Ekli dosyalar

• IMG_20190912_082119.jpg
    IMG_20190912_082119.jpg
    376.6 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20190912_090259.jpg
    IMG_20190912_090259.jpg
    318.5 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Seconder çıkışından 3.57 amper verir yazıyor ama Bu kadar büyük trafo ile uğraşmak yerine swicth mode guc kaynaklarina bak onlar kucuk ve yüksek akim ve gerilim veriyor su an bende araştırıyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri