Sizce devirdaim makinaları gerçek olabilir mi?

• Kesinlikle hayır

• Gelecekte belki

• Evet olabilir

• Evet zaten kullanılıyor

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alakaya maydanoz çıkarım olmuş. Parçacık fiziğinin kuralları newton fiziğine uymaz zaten.

Yıllardır başarılmaya çalışılan hatta bu konuda baya da yol kat edilen soğuk füzyon bile fizik kuralları içinde yer alıp ona göre hesap kitap yapılıp ortaya bir şeyler konulmaya çalışılırken atomların mutlak sıfırdan daha fazla soğutulması ve ortaya çıkan sıcaklık !! nasıl oluyor da yoktan var etme kabul edilebiliyor hayret.

Zincirleme reaksiyon sağlayıp bunu kesintisiz devam termodinamiğe aykırı falan değildir ki? Adamlar soğuk füzyonu başarınca sizin mantığınızla termodinamik yasaları yok mu olacak zan ediyorsunuz.

Bahsettiğiniz sürekli ve zincirleme reaksiyon ve soğuk füzyon gibi meseleler sizin üzerine atladığınız gibi devri daim makineleri ile falanda alakalı değil.Basitçe konuyu anlamak isterseniz Ram Jetlerin çalışma prensibine bakın size biraz fikir verir.Sonra füzyona geçersiniz.Ondan sonra ney termodinamiğe aykırı ney yasaları ortadan kaldırıyor ney fiziğin temeline dayanıyor anlarsınız.

Alakaya maydanoz çıkarım olmuş. Parçacık fiziğinin kuralları newton fiziğine uymaz zaten.

Yıllardır başarılmaya çalışılan hatta bu konuda baya da yol kat edilen soğuk füzyon bile fizik kuralları içinde yer alıp ona göre hesap kitap yapılıp ortaya bir şeyler konulmaya çalışılırken atomların mutlak sıfırdan daha fazla soğutulması ve ortaya çıkan sıcaklık !! nasıl oluyor da yoktan var etme kabul edilebiliyor hayret.

Zincirleme reaksiyon sağlayıp bunu kesintisiz devam termodinamiğe aykırı falan değildir ki? Adamlar soğuk füzyonu başarınca sizin mantığınızla termodinamik yasaları yok mu olacak zan ediyorsunuz.

Bahsettiğiniz sürekli ve zincirleme reaksiyon ve soğuk füzyon gibi meseleler sizin üzerine atladığınız gibi devri daim makineleri ile falanda alakalı değil.Basitçe konuyu anlamak isterseniz Ram Jetlerin çalışma prensibine bakın size biraz fikir verir.Sonra füzyona geçersiniz.Ondan sonra ney termodinamiğe aykırı ney yasaları ortadan kaldırıyor ney fiziğin temeline dayanıyor anlarsınız.

Yazılanları iyi okuyun burada soğuk füzyon demiyor. Burada nükleer bir reaksyion yoktur. Konunun devirdaim makinaları ile ilgili olduğunu ben uydurmuyorum bunu bilim adamları söylüyorlar. Haklı değiller mi? Siz bunu anladığınızı düşünüyor musunuz? Burada laboratuvarda yapılan deneyin prototipinin bir kutuya hapsedildiğini düşünün size sürekli ısı veren bir kutu olacaktır. Hatta siz soğuttukça daha fazla ısı veren bir kutu... Kışın ısınırsınız:) Dikkat edin bir taraflarınızı yakmayın :)

Bu konuyu birde Caner Taslaman hocamıza soralım bize tüm yönleriyle açıklayabilir. Dinimiz ile ilgili olan kısma belki bir açıklama getirebilir. Fizik bilgisi ile bizim daha kolay anlamamıza yardımcı olabilir. Kendisine soralım bir gün...

Son düzenleme:
Eğer ölüm yok diyorsan ve ölümün çaresini bulduğun an , tezin doğrudur .

675cc50fa7bd68f5e763065d261fdc6a--search.jpg

Reklamını çok iyi kullanıyorsun .

Bizlerde suç , hiç kimse bu konuya yazı yazmasa sadece yazdığınla kalacaksın .

Bazen beni kızdırırlardı , baktım cevap veriyorsun daha da üzerime geliyor .
Çareyi hiç cevap vermeden duvara bakmakla buldum .
Psikolojik bu durumla , durumu çözmüş oldum .
Sana hoşçakal diyorum .

An itibariyle konuyu 283 kişi okumuş ancak konuyu açtığım mesajın sonundaki videoumu sadece 8 kişi izlemiş.Ben sayılar artarken yazıların okunup tüm videoların izlendiğini düşünüyordum. Hayal kırıklığına uğradım. :(

Şimdi bu çalışmalara neden hala termodinamik yasaları ve entropi kuramları ile açıklama getirdiğinizi daha iyi anlıyorum. Hocalardan öğrencilerine geçen bu saltanatı eleştiren yazımı sadece 8 kişi okumuş. :) Tüm yazıları okuyup videoları izleyip neden formüllere dayalı açıklamalar getir miyorsunuz?

Konuyla doğrudan ilgili arkadaşlar neredeler? :)

Son düzenleme:
Vodyalarda cok mantikli bisey gozukmuyor sadece fikir amacli sarkac vidyolarinda sakaci sallayan kisi elini hic cekmiyorki kendi kendine devam etsin bi ara cekti o zamanda yavasliyor zaten birde devasa bir sarkac var o durmuyor ancak yabanci dilim olmadigi icin konusunu anlayamadim formulere gelince ben formulere deyil tecrubeye guvenirim o yuzden pek formullerle aram yoktur

Vodyalarda cok mantikli bisey gozukmuyor sadece fikir amacli sarkac vidyolarinda sakaci sallayan kisi elini hic cekmiyorki kendi kendine devam etsin bi ara cekti o zamanda yavasliyor zaten birde devasa bir sarkac var o durmuyor ancak yabanci dilim olmadigi icin konusunu anlayamadim formulere gelince ben formulere deyil tecrubeye guvenirim o yuzden pek formullerle aram yoktur

Haklısın yavuzbatyir daha açıklayıcı olabilirdim. Daha ilginç videolar paylaşabilirdim. Milkovic sarkacacını orada oluşan kuvvetlerin denklemi ile açıklayabilecek yada anlayabilecek arkadaşlar için paylaşmıştım. Eğer istersen sen de anlayabilirsin ama bu sarkaca öyle birkaç saniye değil saatlerce bakman gerekebilir. Sen kendiliğinden salınan bir sarkaç mı görmek istiyorsun? Buyur o halde :)

(Kesin ip var. :))

Diğer arkadaşlarda buradaki videolardan çok etkilenmediler biliyorum. Evinizde kullanabileceğiniz şebekeye bağlayabileceğiniz miktarda elektrik bekliyorsunuz anladığım kadarıyla… 15 KW yeterli olur mu?

Belki 10 KW başka bir sistem daha çok işinize yarar.

Ne kadar büyüklükte enerji üreten bir sisteme ihtiyacınız var? Hangi yöntemle çalışan bir sistem arıyorsunuz? Ne diyorsunuz sizce bu videolar sahte mi?

Oncelikle bir adet yapin ortaya koyun sonra konuyu masaya yatiralim.

Bu tur isler video izlemekle olmuyor. Artik videolarda gidilmese bile uzayda gidilmis gibi filmler cekiliyor.

Ben bir prototip yaptim zaten burdan daha evvelde soyledim eger amac birsey kesfetmek ise ben varim gerekli tesisimde var becerimde ama bilmediklerimde eksikleri berabet bulup tamamlayalim bakin vidyolar cok aciklayici deyil uzaktan cekilmis bilgisi olan izleyip taklit etmesin diye

Merhaba. Termodinamiğin 2. yasasındaki “entropi” kavramı üzerinden ; bir sistemin entropisi düzensizliğinin bir ölçüsüdür. Termodinamikte açık ve kapalı sistem tanımı vardır. Kapalı bir sistemi etkileyen herhangi bir değişiklik entropinin artmasına yol açar. Bu 2. termodinamik yasasının bir özelliğidir ve ilk kez Clausius tarafından (Clausisus eşitsizliği şeklinde) 1865’de açıklanmıştır. Çünkü söz konusu açıklama zamanın yönünü de bize gösteriyor. Eğer zaman geriye döndürülebilseydi fizik yasalarının çoğu tersine işleyebilir ve fizik yasalarının çoğu tersine de geçerli olabilirdi. (Entropi Nasıl Çalışır Ansiklopedisi, sayfa: 2137'den kısmen alıntıdır)

Birbirlerini karşılıklı etkileyecek kapasitede bir bobin ve bir kondansatörün paralel bağlanmasındaki osilasyonlu normal sönümlü deşarjını ( boşalımını) düşünelim. Bu 2 elektronik parçayı dışarıdan müdahele edilmeyen bir kapalı sisteme benzetirsek ilk başta ikisi arasında bir osilasyon yoktur. Dışarıdan kondansatör plakalarına bir üreteç (Pil, akü, güneş pili veya dönen dinamo gibi) bağlayıp sonrasını gözlersek, bu iki parça arasında bir osilasyonun olacağını ölçebilir veya bir osiloskop ekranında bunu gözleriz. Şiddeti gitikçe azalan bir osilasyon sonunda sıfır çizgisine gelir. Dışarıdan tekrar müdahele edilmeden bu mevcut düzenin bir osilatör olarak kullanılması ise imkansızdır.

Çünkü bu elektronik parçalarda karşılıklı alış verişlerde ısı, mağnetik, iç direnç, vb. yitimler yüzünden oslasyon zaman içinde yavaş veya hızlı, ama er geç (Şimdiye kadar yapılan tüm devri-daim düzeneklerinin kısa veya daha uzun sürelerde ama mutlaka da sıfırlanıp durabilmesindeki gibidir. Ancak dışarıdan bir geri besleme ile örneğin mekanik bir salıncak tam sallanırken arkdan birisinin düzenli bunu itebilmesindeki gibi, bu düzenli beslemeyi bir transistörle ve bir elektronik geri besleme sistemiyle bobin-kondansatöre iletebilirsek sürekli çalışan elektronik osilatörümüz o ancak zaman olabilir.

Dünyada kapalı sistemle çalışan aşağı yukarı tüm sistemlerde (Şİmdiye kadar yapılan tüm devri-daim makinesi düzenekleri, alternatör-ac motor ikilisinde, vb.) bu iç kayıplar nedeniyle ve dışarıdan bu kapalı sisteme, bu kaybedilen enerji kadar bir enerji yerine tam olarak konamadığı için bu sistem sonunda kendiliğinden durmaktadır, bu mevcut iç enerji ve enerjinin karşılıklı dönüşüm kayıpları yüzündendir.

Oysa ki “evren sonsuz bir devri daim makinesi gibidir veya öyle gibidir” dendiğinde evrenin Yüce Yaratan eliyle ilk baştan inşa edilip zaman içinde gittikçe de genişlemekte olduğu varsayılırsa veya ilim adamlarının son araştırmaları bunu gösteriyor ise bu sistem kapalı bir termodinamik sistem olarak kabul edilemez, İlk başlangıç noktası büyük patlamayla (Big bang) ile belirlidir, ancak ucu açıktır veya erişebileceği maksimum genişlik belirli değildir, yani iki ucu kapalı doğru parçası (İki boyutlu kağıt üzerinde) değil, bir ucu kapalı diğer ucu açık bir laser ışını gibidir. Kaldı ki evrende uzunluk, genişlik, yükseklik yanında 3 boyutla beraber bir de zaman mevhumu vardır ve bu mevhumun biz şu an bir parçasıyız ve bizzat içindeyiz.

Boşluklu uzayda müonlar, fermiyonlar, vb. enerji yüklü parçacıklar serbest halde bulunabilir ve herhangi bir kapalı sisteme bunlar bobin-kondansatör ikilisindeki, bu örnek osilasyonda olduğu gibi etkiyebilir ve sistemi devri-daim makinesinin çalışması yönünde daha uzun sürelerde çalıştırabilir veya gözlemimiz Einstein'ın tarafsız gözlemci deneylerinde olduğu gibi çok tarafsız olmayabilir, bu etkilenimler bizi çok fazla da yanıltabilir.

Eğer zaman makineleri gerçekten de yapılabilmiş olsaydı, insanlar moleküler ve hücresel bazda parçalanıp ışınlanarak bir yerden başka bir yere zaman değiştirip ışınlansaydı (philadelphia deneyini defalarca okudum ve gerçek olduğuna inanmadım, olabilmiş olsaydı eğer dünya bugün ışınlanma teknolojinde epeyce yol alır, efsane veya masal şeklinde anlatılan eski bir hikaye olarak kalmazdı bu geminin Tesla’nın jeneratörleriyle büyük mağnetik zaman değiştirip asıl içinde bulundğumuz zamandan geriye gidebilmesi gibi anlatılan ünlü deneyde) devri-daim makinelerinden ancak o zaman bahsedilebilirdi, bahsedilebilmesi ve ele alınıp işlenebilmesi de mutlaka o zaman gerekirdi. Ama şu an için devri-daim makinelerinin gerçeğe dönüşmesi; dünyadaki fizik, termodinamik yasalarıyla zamanın geriye alınamaması ve ışınlanma olayının henüz gerçeklenmemesi yüzünden mümkün değildir veya diğer deyişle bu iş daha çok erkendir, bu yolun alınması da uzaydan bu bilmediğimiz çok ileri teknolojiyi bize getirebilecek (?!) birilerinin müdahelesiyle ancak öyle gerçek olabilir. Yani bunun gerçek olabilmesini ben sadece gelecekle ilgili olabilecek olan bazı özel şartlara bağladım.

Devri-daim makineleriyle ilgili “hayır” oyumla anket % az önce % 60 hayırda idi, ancak “hayır”ların ankette hiç olmazsa en az % 85-% 90’larda kalabilmesini bu forumdan bekliyordum, % 20’lik “evet” oyuyla hayal kırıklığına uğradım açıkçası. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri