devir sayısının sabit kalması

soomar

Üye
bu konuda yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kardeş motor devrini sabit tutmak istersen en iyi çözüm vektör kontrolllu frekans konverteri,ben çeşitli uygulamalarda bunu kullandım.Eğer yükün ağır ise ve devrin 0 hassasiyetli olmasını istiyorsan frekans konverteri ile beraber encoder kullan derim.

Suyun debisini değiştirerek yapıyorlar sanıyrum bu işi.Ama beceremiyorlar bence baksana şebekemize. :D

trueperson ' Alıntı:
Kardeş motor devrini sabit tutmak istersen en iyi çözüm vektör kontrolllu frekans konverteri,ben çeşitli uygulamalarda bunu kullandım.Eğer yükün ağır ise ve devrin 0 hassasiyetli olmasını istiyorsan frekans konverteri ile beraber encoder kullan derim.

sn soomar hidroelektrik santrallerden bahsediyor yani megawatt mertebesindeki güçlerden heralde soruyu iyi okumadınız !

Hidroelektrik santrallerde devirsayısı dolayısıyla frekansı sabitleyebilmek için hız regülatörü sistemi vardır. Alternetör yüklendikçe frenleme kuvveti artar bahsettiğim hız regülatörü tirbün kanatçıklarına daha fazla suyun çarpmasını sağlayan vanalara kumanda eder(S7_300'ün bahsettiği gibi debi ile oynanmış olunur). Sistemin çalışma mantığı basit olarak bu şekildedir.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri