Devamlı çalışan ARÇELİK NO FROST

Dün saat 22 gibi dolabı tekrar çalıştırdım 23:30 o kadar buzluk kısmı hariç altta belirli bir soğukluk yapmadı her iki yerede dewrece koydum dolap sabah kadar durmadı üst kısımda -24
alt blümde ise ısı 8 derece idi motorun bozulmaması icin kendim durdurdum motoru yardımlarını bekliyorum forumdan aldığım bilgiler doğrultusunda dolabın f,işi 24 saat çekip tekrar çalıştıracağım eğerki termosttat arızalı ise ben nasıl değiştirebilirim şuna ana kadar yorum yapan arkadaşlarıma ve bunda sonrada yardımcı olacaklarada şimdiden teşekkür ediyorum

sevgili arkadaşım eger üst bolüm -24 alt bölümde +8 derece ise
ve ürün içi besin dolu ise kapılarını sık sık açmış isen ürünün otamatiğe gecmesi 24 saati bulabilir...
içini boşaltıp 24 saat kadar çalıştırdığında eger otamatiğe gecmiyorsa
gecmeme nedenlerini araştırmalısın...
termostat değiştirme işlemi basittir modelini tam olarak belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım
saygılar

sevgili arkadaşım eger üst bolüm -24 alt bölümde +8 derece ise
ve ürün içi besin dolu ise kapılarını sık sık açmış isen ürünün otamatiğe gecmesi 24 saati bulabilir...
içini boşaltıp 24 saat kadar çalıştırdığında eger otamatiğe gecmiyorsa
gecmeme nedenlerini araştırmalısın...
termostat değiştirme işlemi basittir modelini tam olarak belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım

Demiray usta dolapla ilgili bir döküman vs yok üzerindede sadece buzluk kısmında NO FROST yazmakta 1995 yılında almıştım

şemadan ve dolabın arka kımından anladığım üzere dolap 5020 nf modeli
eger termostat arızalı ise
o model dolapların termostatı üst panoda sağ köşede bulunuyor kılcal borusu da bir hayli uzun
ancak yetkili servisten orjinal bir termostat takman durumunda sağlıklı çalışır piyasadan alacağın hiç bir termostat uyum sağlamayacaktır..
saygılar

Dolap kapak contaları kuruduysa içerisine hava alıyordur buda sureklı çalışmasına sebep oluyordur

şemadan ve dolabın arka kımından anladığım üzere dolap 5020 nf modeli
eger termostat arızalı ise
o model dolapların termostatı üst panoda sağ köşede bulunuyor kılcal borusu da bir hayli uzun
ancak yetkili servisten orjinal bir termostat takman durumunda sağlıklı çalışır piyasadan alacağın hiç bir termostat uyum sağlamayacaktır..
saygılar

Teşekkür ederim arkadaşım dediğin gibi en sağlıklısı servis çağırmak yorum yapan tüm arkadaşlarımada ayrıca teşekkür ediyorum Servisin teşhisini bilgi amaclı burada yayınlayacağım

Arkadaşlar nette rastladım Arçelik 5020 Nf dolapları gürültülü çalışması ve diğer modellerinden 2 kat daha fazla elektrik harcadığı için geri çağırdığına rastladım aranızda bunun la ilgili bilgisi olan varmı

Arkadaşlar nette rastladım Arçelik 5020 Nf dolapları gürültülü çalışması ve diğer modellerinden 2 kat daha fazla elektrik harcadığı için geri çağırdığına rastladım aranızda bunun la ilgili bilgisi olan varmı

bahsettiğiniz olay bir geri çağırma değil sahadaki ürünün revize edilmesi idi...
bir dönemki üretimde üst dondurucu gövde plastiğinde uzun süreli kullanımdan sonra çatlamalar ortaya çıkmaya başladı. ürünün çalışmasına performansına olumsuz bir etkisi olmamasına rağmen üretici firma sahada rastladığı bu tür ürünleri tüketicinin şikayeti olmaksızın ürünün gövdesini değiştirerek olması gereken üretici sorumluluğu gösterdi..
konu bundan ibarettir...
saygılar

bahsettiğiniz olay bir geri çağırma değil sahadaki ürünün revize edilmesi idi...
bir dönemki üretimde üst dondurucu gövde plastiğinde uzun süreli kullanımdan sonra çatlamalar ortaya çıkmaya başladı. ürünün çalışmasına performansına olumsuz bir etkisi olmamasına rağmen üretici firma sahada rastladığı bu tür ürünleri tüketicinin şikayeti olmaksızın ürünün gövdesini değiştirerek olması gereken üretici sorumluluğu gösterdi..
konu bundan ibarettir...
saygılar

Saygı benden demiray Usta açıklama için teşekkür ederim, Benim dolapta öyle bir problem yok, bu demek oluyorki buzdolabımın son nefesine kadar beraberiz :)

Saygı benden demiray Usta açıklama için teşekkür ederim, Benim dolapta öyle bir problem yok, bu demek oluyorki buzdolabımın son nefesine kadar beraberiz :)

üzgünüm ama bu bahsettiğim olay gerçekleşse bile artık üretici firma 10 senelik yedekparça bulundurma zorunluluğu olmadığı yönündeki kanun maddesi uyarınca bu tip sorunlarda çözüme gitmiyor hatta 10 senesi gecmiş ürünlerde yedek parça temini yapılmadığı için sorunu çözüme kavuşturmayıp yeni ürün öneriyor.

üzgünüm ama bu bahsettiğim olay gerçekleşse bile artık üretici firma 10 senelik yedekparça bulundurma zorunluluğu olmadığı yönündeki kanun maddesi uyarınca bu tip sorunlarda çözüme gitmiyor hatta 10 senesi gecmiş ürünlerde yedek parça temini yapılmadığı için sorunu çözüme kavuşturmayıp yeni ürün öneriyor.[/QUOT

15 sene sorunsuz çalıştı şükür etmek gerekir ilk buzdolabımımız prestcold du ve 12 sene tık demeden çalışmıştı hacmi küçüğk olduğu için sağlam olmasına karşın değiştirmiştik kim bilir 2.sahibinde kaç sene daha çalıştı....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri