Devamlı çalışan ARÇELİK NO FROST

ccandan

Üye
Evdeki beyaz eşyalar arka arkaya arıza çıkarmaya başladı Şimdi yeni arıza 1995 yılında almış olduğum ARÇELİK NO FORST buz dolabı devamlı çalışıyor Ne Yapmam gerekir Ustalar ?

Evdeki beyaz eşyalar arka arkaya arıza çıkarmaya başladı Şimdi yeni arıza 1995 yılında almış olduğum ARÇELİK NO FORST buz dolabı devamlı çalışıyor Ne Yapmam gerekir Ustalar ?

arçelik buzdolabıda yüzlerce çeşit buzdolabı var modelinini , özelliklerini yazarsanız daha yardımcı olabiliriz.

anlattıklarına göre abicim düz mantık yapıyorum termostat arızalı olabilir.

Son düzenleme:
Sercansakabas arkadaşın dediği gibi tarifine göre söylenecek ilk mantıklı arıza termostat
dolap içersindeki soğukluk algılanamadığı için dolap sürekli çalışmakta
ilk önce termostada bakmalısın

Sercansakabas arkadaşın dediği gibi tarifine göre söylenecek ilk mantıklı arıza termostat
dolap içersindeki soğukluk algılanamadığı için dolap sürekli çalışmakta
ilk önce termostada bakmalısın

Ben bir Amatör olarak değiştirebilirmiyim

devamlı çalışıyor da soğutması nasıl. no-frost ürünler soğutma yapmasa ( termostat arızalı olsa) dahi 8 saatte muhakkak defrost yapacağından kompresör duracaktır.

Ustalar dolabın arkasındaki bakır aksamı iyice temizledim contaları sıcak suyla yumuşattım fakat motor kısmında bir fan motoru var bu motorun pervanesi sıkışmış durumda elle bile zor dönüyor resimlerini çektim yorumunuza sunuyorum bu motorun işlevi nedir dolap buna rağmen çalışıyor saygılarımla

fanı söküp temizleyin ön ve arka burcları önce tinerle temizleyin rahat dönme başladıgında makina yagı ile yaglayın .
kondanser ısısı sıcakların bastırmasıyla birlikte sogutucularda bu tür sorunlar yaşanabilir

Dün saat 22 gibi dolabı tekrar çalıştırdım 23:30 o kadar buzluk kısmı hariç altta belirli bir soğukluk yapmadı her iki yerede dewrece koydum dolap sabah kadar durmadı üst kısımda -24
alt blümde ise ısı 8 derece idi motorun bozulmaması icin kendim durdurdum motoru yardımlarını bekliyorum forumdan aldığım bilgiler doğrultusunda dolabın f,işi 24 saat çekip tekrar çalıştıracağım eğerki termosttat arızalı ise ben nasıl değiştirebilirim şuna ana kadar yorum yapan arkadaşlarıma ve bunda sonrada yardımcı olacaklarada şimdiden teşekkür ediyorum

devamlı çalışıyor da soğutması nasıl. no-frost ürünler soğutma yapmasa ( termostat arızalı olsa) dahi 8 saatte muhakkak defrost yapacağından kompresör duracaktır.

sevgili arkadaşım işi öğretmek gibi olmasın ama
no frost ürünler eğer elektronik kontrollü değil mekanik kontrollü nofrost ise
soğutma yapmadığında ne 8 saate nede 6 saatte durmaz...
nedenine gelince
evap ta bulunan bimetal termostat +8 derece ve altındaki sıcaklıklarda devreyi tamamlayıp tımerı durdurup defrost yapmasını sağlayan bir parcadır...
eger ürün soğutmuyorsa +8 ve üzerlerindeki sıcaklıklarda bimetal açık devre olacağından tımer hiç bir zaman durmaz...
saygılarım ile

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri