Detaylı Anlatım İle Amfi Yapımı (Resimli Anlatım)

Hergul

Üye
Merhaba arkadaşlar. Ufak Watt değerlerinde elektro gitar amfisi projeme başlamak istiyorum yarın. bu süreçte de resimlerle beraber detaylı şekilde yaptıklarımı anlatarak bu tarzda bir proje yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak istedim o yüzden bu konuyu açtım. amfinin sahip olucağı özellikler şimdilik;

10 veya 20 watt,
Clean, Overdrive, Distortion kanalları,
Gain, Volume, Middle, Treble Ton ayarları,
Tremolo, Reverb, Chorus Efektleri
Kulaklık Girişi,
Kayıt Alma Özelliği,
Metronom,

Arkadaşlar dediğim gibi gün geçtikçe projemde ilerledikçe resimli anlatımları eklicem, iyi akşamlar :)

Bu konu hakkında benimde tecrübelerim var hem bilgilerimizi paylaşabiliriz.Ben anfide drive kanalı pek aramıyorum clean kanalını preamp olarak kullanıyorum,drive kanalı yerinede pedala yöneldim en son ibanez ts-9 yaptım çok memnunum.

Bu konu hakkında benimde tecrübelerim var hem bilgilerimizi paylaşabiliriz.Ben anfide drive kanalı pek aramıyorum clean kanalını preamp olarak kullanıyorum,drive kanalı yerinede pedala yöneldim en son ibanez ts-9 yaptım çok memnunum.
Yapmış olduğunuz devreler tüplü (lambalı) mı yoksa entegre-transistörlü mü.Kolay gelsin.

Yapmış olduğunuz devreler tüplü (lambalı) mı yoksa entegre-transistörlü mü.Kolay gelsin.

Ben profesyonel olarak uğraşmıyorum.Genelde transistörlü ve entegreli.
En büyük sorun hoparlör.Gitar için özel yapılan hoparlörlerden almak gerekiyor oda ya bulunmuyor yada çok pahalı.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri