Deniz motoru beyni hakkında

patpat

Üye
Selamlar cümleten. I tec distan takma benzinli deniz motorum var. 2 adet enjektoru var.. enjektorlerden birisi kontak açıkken (motor calisir vaziyette değilken) çit diye ses geliyor ve kablosu çok ısınıyor.. normalde hic çalışmaması lazım.. 3 adet enjektör degistim lâkin sikinti beyinde.. beyindeki sebebi nedir veya istanbul da bu isten anlayan terubeli beyinci varmi acaba..

Oto beyin tamircileri büyük ihtimalle hallederler ancak benim öncelikle tavsiyem yakınınızdaki kaliteli bir elektronikciye öncelikle gösterin derim.Çok basit bir arızada olabilir.Zira benimde başıma geldi,uzun süreler 6 silindirli arbayı 5 silindirli kullanmısım,megerse üzerindeki üç kuruşluk mosfet yanmış.aynı isimde olanını bile bulamadım,tahmini aynı tipte olanını taktım çalıştı.

Cevaplar için teşekürler.. asıl sorun kontağı yarım acinca bobinlerin birine akım geliyor ve kablosu çok ısınıyor ve makine kendini korumaya alıyor.. enjektörlerin biri orjinal degil lakin diğer orjinal enjektorlere yer degissemde yine ayni hatayi veriyor.

Cevaplar için teşekürler.. asıl sorun kontağı yarım acinca bobinlerin birine akım geliyor ve kablosu çok ısınıyor ve makine kendini korumaya alıyor.. enjektörlerin biri orjinal degil lakin diğer orjinal enjektorlere yer degissemde yine ayni hatayi veriyor.
Bobinleri yer değiştirip test ettiniz mi?

ECU çıkışından bağlantıları değiştirip test ettiniz mi?

ECU çıkışından bağlantıları değiştirip test ettiniz mi?
Evet onuda yaptık malesef bisey degismedi.. enjektörü takinca kisa devre yapıyor ama enjektörlerde sorun yok kac tane degistik

Evet defalarca ettik sıkıntı yok.. ECU (beyin)değiştik duzeldi..Emanet aldik beyni ..şimdi iyi bir ecu tamircisi bakıyorum . Teşekürler..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri