demirdöküm york klima arızası?

demirdöküm york salon tipi klima e6 arızası veriyor,sebebi nedir acaba?:confused:
cihazda gaz yok yada iç evaparatör sensör arızalı çogunlukla gazdan yapıo e6 arızasını

gaz kaçağı yoksa düşük voltaj veya faz sıralama hatası

Klima harelet yapıyor soğukta çalışır sıcakta E6 hatası verir . İç evatör Tıkalı dır. Önden belli olmaz arkası tıkalıdır. Çünkü arkadan emer havayı sıcak havayı evatörlerden atamadığı için aşırı ısınmadan dolayı kompresör kendini korumaya alır.

serkan_48

Profesyonel Üye
Klima harelet yapıyor soğukta çalışır sıcakta E6 hatası verir . İç evatör Tıkalı dır. Önden belli olmaz arkası tıkalıdır. Çünkü arkadan emer havayı sıcak havayı evatörlerden atamadığı için aşırı ısınmadan dolayı kompresör kendini korumaya alır.
Yazdıklarınızda çok fazla imla ve teknik terim hataları var. Bunu sizi kırmak yada rencide etmek için yazmıyorum. Yapıcı olarak yönlendirmek için yazıyorum. Yanlış anlaşılmasın.

Anlayabilmek için üç defa okumak zorunda kaldım. Ayrıca diğer arkadaşlarımız tarafından yanlışta anlaşılabilir.

Demirdöküm E6 hata kodu ve anlamı Bu klima arızası tek bir nedenden kaynaklanmaz..! 1. Faz sırası 2. Hararet 3.Gaz basıncı 4.Comp. Arızalı Son olarak elektronik kart arızalı
Daha fazla Bilgi almak isterseniz sitemizde Tüm klimaların arıza kodları yer almaktadır. Ayrıca Klima arızaları ile ilgili Teknik bilgiler Yer Almaktadır.
Not : İlgili bölümden diploması olmayan klima tamir etmeye kalkmasın