Demirdöküm tüplü şofben sürekli yanıyor...

Seskuec

Üye
Ustalarım;
Evdeki tüplü şofbenimizin bakımını 4 sene evvel yapmıştım diyaframı değiştirmiştim Mağnet bobin i değiştirmiştim baca termiğini değiştirmiştim...
Gelelim arızasına şofben'i pilot konumdan alev konumuna getiriyorum sanki musluk açıkmış gibi yanıyor devam ediyor.Suyu açıyorum kapatıyorum ne yaptıysam pilot konumuna sokamadım tüplü şofbeni musluk açıkmış gibi sürekli yanıyor...Hangi parçayı değiştirirsem yada temizlersem düzelir 4 sene evvel de bu arızayı yapmıştı tekrar etti.
Bu konu ile alakalı yardımcı olursanız sevinirim...

musluk açıldığında tetikleyen bir siviç vardır mutlaka o siviç takılı kalmıştır

gaz kısmının içindeki ; su kısmı üst kapağın milinin ittirdiği gaz mili yamulmuştur. su kısmı üst kapağından (diyafram kapağı) su kaçırdı ise kireçlenme kaynaklıdır. gaz kısmındeki gaz açma milini değiştirmeniz gerekiyor.

Ustalarım verdiğiniz cevaplar gerçekten çok mantıklı...Musluğu açtığımız zaman su basıncı diyafram ile mili yukarı itiyordu evet hatırladım.Söküp baktığım zaman sonucu buraya yazarım.Düzelip düzelmediğini

Ustalarım hazır evde kimse yokken suyu bir keseyimde şu şofbenin diyaframını değiştirivereyim dedim arızasına bakacaktım.15 dakikada ulaştığım diyaframa 1 buçuk saat oldu hala ulaşamadım aksi gibi parmağımıda sakatladım...Resimdeki vidayı nasıl sökerim
YyCHnqR.jpg
Diğer ufak olanı gevşettim bu sanki beton olmuş oraya kaynaklanmış.Sinir oldum komple yerinden söktüm mengeneye bağladım en büyük tornavida ile yüklendim banamısın demedi.Pas sökücü ince yağ döktüm gıram gevşeme yok...karşılıklı vida tutuyor diğeri gevşemeden diyaframada ulaşamamki....

Tornavidayi vida ustune koyup, cekicle vidayi çak tiresim sayesinde yerinden oynatmaya calis

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O vida bugün kırıldı genede gelmedi :) çarsıya indim ters kılavuz aldım bir tane onunla açtım.Şofbeni de topladım Allaha şükür bir arızası da yok artık düzgün çalışıyor.Tekrar bir sorun yaparsa yazarım buraya teşekkür ederim ilgilenen herkese...

benim de bir sorunum var demirdöküm gazlı sofben var otomatik calisma özelliğine sahip yani musluğu açınca ateşlenen musluğu kapatınca kapanan bir sofben. epeydir kullanmıyorum şimdi montajını yaptım ama bir türlü devreye girmiyor çalışmıyor. acaba neyi eksik olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri