Demirdöküm Neva Oda Termostatı

ottomanss

Üye
Demirdöküm Neva modeline mekanik oda termostatı bağlamak istiyorum
bağlantısı ile bilgi bulamıyorum yardımcı olabilecek varmı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kombiye oda termostatı bağlı olmadığı durumda klemens üzerine köprü kablo takılarak kısa devreedilmesi gerekmemektedir. PP06 ‘dan değerin 1seçilmesi durumunda köprü kablo olmaksızın cihaz oda termostatı olmadançalışır.Oda termostatı bağlantısı yapıldıktan sonra PP06’nın (Ayarlanabilir parametre) değeri 0 seçilmelidir. kartın orta bır tane klemens var ordan baglanıyor .
oda termostatı ile genel bilgiler
yerden 1,5 metre yükseklikte olucak
odanın dış cepheye ve rüzgar alan yere kurulmayacak.altına 5 mm straför yapılabılır.
kombinin ayar sıcaklıgı 65 arası olması gerekıyor.
oda termostat ayarı ise 20-22 olması gerekiyor.
program saatı baglantısı 2-3 yapılacak 0,75 kablo ıle hat uzun olursa 1 kablo ıle yapılacak

Kartta sağ tarafta boş bir klemens var heralde oraya bağlanacak parametre menüsüne nasil giriyoruz ?
Yardımcı olduğunuz için teşekkürler
Nedense kombi firmaları bu tür bilgileri saklıyor devlet sırrı mübarek .

Kombiye oda termostatı bağlı olmadığı durumda klemens üzerine köprü kablo takılarak kısa devreedilmesi gerekmemektedir. PP06 ‘dan değerin 1seçilmesi durumunda köprü kablo olmaksızın cihaz oda termostatı olmadançalışır.Oda termostatı bağlantısı yapıldıktan sonra PP06’nın (Ayarlanabilir parametre) değeri 0 seçilmelidir. kartın orta bır tane klemens var ordan baglanıyor .
oda termostatı ile genel bilgiler
yerden 1,5 metre yükseklikte olucak
odanın dış cepheye ve rüzgar alan yere kurulmayacak.altına 5 mm straför yapılabılır.
kombinin ayar sıcaklıgı 65 arası olması gerekıyor.
oda termostat ayarı ise 20-22 olması gerekiyor.
program saatı baglantısı 2-3 yapılacak 0,75 kablo ıle hat uzun olursa 1 kablo ıle yapılacak

parametre menüsüne giremedim arkadaşım yardımcı olurmusun

Parametre ayar menüsünegirmek için MODE tuşuna, ekranda “- - “ ibaresi görününceye kadar basınız..
“- -“ ibaresinin anlamıekrana 2 basamaklı bir servis kodu girilerek parametrelerin ayarlanmasıdır.
11: Programlanabilen Parametreler (Servis tarafındanayarlanabilen parametreler)16: Info (Bilgi)Parametreleri (Ekran üzerindenizlenebilen parametreler)26: Hata Parametreleri (Son 10 hatanın ekrandagörüntülenmesi) 22:Minimum gaz yanışayarı giriş 44:Maksimum gaz yanışayarları
Ayar parametreleri giriş kodu 11’dir.Parmetrelere ulaşmak için mode tuşuna basınız ekranda ( _ _ ) görüldügünde kullanım suyu sıcaklıkayar tuşuna (+) iki defa arka arkaya basarak ekrana 11 yazdırınız mode tuşuna bastığınızdacihaz 01 nolu parametreden başlar.Parametreninin degiştirilebilmesi için mode tuşuna uzun süre basılıtutun ayarlanmış olan deger ekranda görülür. Görülen degeri degiştirmek için kullanım suyu sıcaklık ayar butonları( 1. ve 3 nolu ) kullanılmalıdır.Yapılan işlemin hafızaya alınabilmesi vebir sonraki parametreye ulaşabilmek için mode tuşuna uzun süre basınız.Bir parametredenbaşka bir parametreye geçebilmek için tesisat sıcaklık ayar butonları (2 ve 4 nolu)kullanılmalıdır.Ayarlardantamamen çıkmak için 8.nolu butona iki defa basılmalıdır.

mode tuşuna kombi kapalı iken basılı tutarak giremiyoruz.
yada ben böyle yaptım olması
parametre menüsüne nasıl gireceğiz?

parametre menüsüne giremedim olmuyor
ne problemli kombi almışız arkadaş

mrb. kendim baymak bayisinde çalışıorum bir zmanlar sizin kombiyle aynı model bir kombiye oda termostatı takmak istemişti müştrinin bir tanesi. biz baymak kombilerin hepsine siemens raa20 modelinde manuel oda termostadını kullanıyoruz. bu termostat 12V ile çalışıyor fakat demirdöküm neva 24V'luk oda termostatlarıyla çalıştığını servise sorarak öğrenmiştim. eğer henüz termostat almadıysanız demirdöküm bayilerinden almanızı ve alırken çalışma gerilimini sorarak almanızı öneririm. montajı konusundada, kombinin ön kapağını açmanız gerekio. kontrol panelinin alt kısmında köşelerde 1er adet farediş vida bulunur o vidaları çıkarın kapağı kendinize doğru hafifçe çekin ve yukarı kaldırın kapak kendiliğinden çıkıcaktır. kontrol panelini kendinize doğru hafifçe çekerseniz aşağı doğru açılır panel ve arka sol tarafında 3lü klemens ağzı bulunmakta. büyük bi ihtimal klemensin üstünde köprü vardır köprüyü çkarıp termostada bağladığınız kabloların diğer uçlarını klemens uçlarına bağlayın. Fakat 3lü klemens oldğu için hangileriyle kontrol edildiğini bilemiorum. en iyisi oda termostadını duvara bağlamadan deneme yanılma yöntemiyle test etmek.

sahin_4117 .mrb. kendim baymak bayisinde çalışıorum bir zmanlar sizin kombiyle aynı model bir kombiye oda termostatı takmak istemişti müştrinin bir tanesi. biz baymak kombilerin hepsine siemens raa20 modelinde manuel oda termostadını kullanıyoruz. bu termostat 12V ile çalışıyor fakat demirdöküm neva 24V'luk oda termostatlarıyla çalıştığını servise sorarak öğrenmiştim. eğer henüz termostat almadıysanız demirdöküm bayilerinden almanızı ve alırken çalışma gerilimini sorarak almanızı öneririm. montajı konusundada, kombinin ön kapağını açmanız gerekio. kontrol panelinin alt kısmında köşelerde 1er adet farediş vida bulunur o vidaları çıkarın kapağı kendinize doğru hafifçe çekin ve yukarı kaldırın kapak kendiliğinden çıkıcaktır. kontrol panelini kendinize doğru hafifçe çekerseniz aşağı doğru açılır panel ve arka sol tarafında 3lü klemens ağzı bulunmakta. büyük bi ihtimal klemensin üstünde köprü vardır köprüyü çkarıp termostada bağladığınız kabloların diğer uçlarını klemens uçlarına bağlayın. Fakat 3lü klemens oldğu için hangileriyle kontrol edildiğini bilemiorum. en iyisi oda termostadını duvara bağlamadan deneme yanılma yöntemiyle test etmek.

Öncelikle vermiş olduğun bilgiler için teşekkürler hocam.Bizim bilmek istediğimiz termostadı bağladıktan sonra bilirsinizki bu kombilere servis parametrelerine girip bağlamış olduğumuz termostadı kombiye tanımlamak, tanımlamadığınız taktirde termostat görev yapmıyor.Bilmek istediğimiz servis parametrelerine nasıl girilir ve hangi parametre değeri kaç yapılır.Bütün sorun bundan ibaret .Hayırlı çalışmalar.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri