Demirdöküm klima 10 dakika çalışınca duruyor

rainnman

Üye
Slm arkadaşlar.12000lik pasifk line klima var.çalıştıktan 10 dakika sonra duruyor.iç ünite fanı çalışıyor.kapatıp açınca normal devreye giriyor 10 dakika sonra tekrar duruyor.arıza kodu vermiyor.yardımcı olursanız sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
klimanın kompresörü çalışıyormu kontrol et çalışamıyorsa kondansatörü kapasite ölçerle kontrol et.bu kısımlar normalse voltajı ölçerken klimayı çalıştır muhtemelen kompresör devreye gireceğinde yada çalışırken voltaj düşüyordur 180V altına düşüyorsa klimayı kapatabilir.

Slm arkadaşlar.12000lik pasifk line klima var.çalıştıktan 10 dakika sonra duruyor.iç ünite fanı çalışıyor.kapatıp açınca normal devreye giriyor 10 dakika sonra tekrar duruyor.arıza kodu vermiyor.yardımcı olursanız sevinirim.

termostat yapıyor olabilir termostat ayarlarına bakın kolay gelsin

dış ünite normal çalışıyor.fakat 10 dakika sonra duruyor.besleme voltajı normal.herşey normal fakat duruyor.stop edip tekrar start verince çalışıyor 10 dakika sonra dış ünite duruyor çalışmıyor.

çalıştırıp ondakika sonra durduğunda anında tekrar start verdiğinde dış ünite çalışıyormu yani durduktan sonra start verdiğinde fan çalışabilir ama motorun da çalıştığından emin olmalısın eğer tekrar start verdiğinde fan çalışıp motor çalışmıyorsa belirli birzaman sonra devreyegiriyorsa yanı motor ısınıp soğuyunca devreye giriyorsa motordan kaynaklanıyor eğer motor da çalışıyorsa program saati diyeceğim ama oda dakika olarak değil saat olarak ayarlanıyor elektronik kartındanda yapabilir.

Durduğu zaman dış ünie klamens soketinin 1 ve 2 numaralı uçlarında 220 görüyor musun?

sevgili kardeşim...
eger dış ünite gercekten çalışıyorsa yani dış ünite fanı ve komprosörü çalışıp 10 dakika sonra duruyorsa...
muhtemel nedenler sırası ile
1: komprosör fazla amper çekip sargı termiği vasıtası ile açık devre haline geliyor olabilir
2: düşük ihtimalde olsa komprosör kandansatörü arızalı olabilir
3: dış ünite kondanseri açık alanda durmasından dolayı aşırı kırlenip ısısını atmosfere atamıyor olabilir
4: son olarak ben bu işin ustasıyım anlarım klimanın her modelinden deyipte sisteme aşırı gaz yüklemiş embesil bir ustacık çağırdıysanız nedeni buda olabilir(bizzat yaşanmıştır.. sistemin kondanseri pislikten gözükmediği halde arkadaşımız 9,5 bar basmış zavallıma,)

selam arkadaşlar bende de bir klima var kumandayla klimayı çalıştırıyorum 1 saat sonra falan klima dış ünite duruyor ve istenilen sıcaklığa gelmeden kapanıyor ve klimayı kapatım 10 dk sonra tekrar açtığımda tekrar çalışyıor ve 1 saat sonra yine dış ünite duruyor bu arızayı sensör arızası diye biliyorum ama yinede bir danışayım dedim bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımm

teşekkürler

selam arkadaşlar bende de bir klima var kumandayla klimayı çalıştırıyorum 1 saat sonra falan klima dış ünite duruyor ve istenilen sıcaklığa gelmeden kapanıyor ve klimayı kapatım 10 dk sonra tekrar açtığımda tekrar çalışyıor ve 1 saat sonra yine dış ünite duruyor bu arızayı sensör arızası diye biliyorum ama yinede bir danışayım dedim bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımm

teşekkürler

1 saat çalışıpta duran klimada

a: set ettiğiniz sıcaklık derecesine ulaşmıştır.
b: ürünün gazı eksiktir.
c: komprosör aşırı ısınıyordur
d: dış ünite direkt güneş alıyordur..

:):):D:D10 dakika sonra çalıştırdığımızda kompresörde devreye giriyor.ama arızayı buldum sensör (dış ortam sıcaklığını ölçen) arızalıymış.değiştirince artık durmuyor.:D:D

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri