Demirdöküm Kalisto Kombi

yasemin968

Üye
2-3 gündür 35 derece kış konumuna getirdiğim kombim habire kendi kendine çalışıyor. Ama petekler hiç ısınmıyor. Çok ılık bir şekilde, kombiye en uzak noktaysa buz gibi. Bir de çok sesli çalışıyor. Sıcak suyu kullanmak istersem de musluğu kapattığım halde o hala yanmaya devam ediyor, neden sonra sönüyor. Bunlar için benim yapabileceğim basit bir öneriniz var mı? Eski evimdeki ECA idi hiç böyle bir problemle karşılaşmadım.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
2-3 gündür 35 derece kış konumuna getirdiğim kombim habire kendi kendine çalışıyor. Ama petekler hiç ısınmıyor. Çok ılık bir şekilde, kombiye en uzak noktaysa buz gibi. Bir de çok sesli çalışıyor. Sıcak suyu kullanmak istersem de musluğu kapattığım halde o hala yanmaya devam ediyor, neden sonra sönüyor. Bunlar için benim yapabileceğim basit bir öneriniz var mı? Eski evimdeki ECA idi hiç böyle bir problemle karşılaşmadım.

genleşme tankına su kaçıyor.yada Üç yollu vana arızalıdır.Bazı kombilerde üç yollu vana yerine motorlu vana kullanılmaktadır.motorlu vanaların tamiri mümkün olmadığından bu parça değişmelidir

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Peki tamir için tesisat işine bakan birini mi yoksa demirdöküm servisini mi çağırmam gerekiyor? Demirdökümden gelen kişi peteklerdeki sorunuda çözer mi? Değişecek parça çok mu pahalıdır?

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Peki tamir için tesisat işine bakan birini mi yoksa demirdöküm servisini mi çağırmam gerekiyor? Demirdökümden gelen kişi peteklerdeki sorunuda çözer mi? Değişecek parça çok mu pahalıdır?

ha servis ha iyi bir usta.bence durumu anlat ustaya arızayı öğrenin maliyetini sorun.birde servisin fikrini alın değerlendirmesini yapın.servis parçaları biraz daha pahalıdır.ama aynı malzemeyi ustada kullanacak onunki daha hesaplı olur diye düşünüyorum.ama mutlaka pazarlık yapın.sünnettir.kolay gelsin size

kombinin 35 derecede çalışması normal. ses yapması pompa yada fandan olabılır. kullanım suyunda kendıbaşına devreye girip çıkıyorsa daldırma tipi ntc sensör yada ana kart kaynaklı olabilir

Sayın neren59, ve Sayın yılmazg58 ilgileriniz için çok çok teşekkür ederim. Özelden mesaj yazamadım, 20 mesaj yazmam gerekiyormuş. Ben İstanbul'da ikamet ediyorum. Şu günlerde annemin sağlık problemiyle uğraştığımdan sıra kombiye daha gelmedi. İki gündür de kombiyi yakmadım. Yine ses yapıyor mu bakamadım. Müteahit bütün apartmana aynı kombiyi takmış sanırım. Daha bu ikinci senem garantisi var. Daha olmadı ilk çalıştıran servise dönmem gerekicek. Benim öğrenmek istediğim şey ben küçük bir müdahele ile sorunu halledebilir miyim diye sormaktı, birde demirdökümden çağıracağım kişi peteklerdeki ısınmama problemiyle de ilgilenir miydi? Ya da bu tesisatçının görevi mi? Aklımdaki sorular bunlardı. Tekrar teşekkür ederim saygılarımla..

Sayın neren59, ve Sayın yılmazg58 ilgileriniz için çok çok teşekkür ederim. Özelden mesaj yazamadım, 20 mesaj yazmam gerekiyormuş. Ben İstanbul'da ikamet ediyorum. Şu günlerde annemin sağlık problemiyle uğraştığımdan sıra kombiye daha gelmedi. İki gündür de kombiyi yakmadım. Yine ses yapıyor mu bakamadım. Müteahit bütün apartmana aynı kombiyi takmış sanırım. Daha bu ikinci senem garantisi var. Daha olmadı ilk çalıştıran servise dönmem gerekicek. Benim öğrenmek istediğim şey ben küçük bir müdahele ile sorunu halledebilir miyim diye sormaktı, birde demirdökümden çağıracağım kişi peteklerdeki ısınmama problemiyle de ilgilenir miydi? Ya da bu tesisatçının görevi mi? Aklımdaki sorular bunlardı. Tekrar teşekkür ederim saygılarımla..
servis servis ise maiyetinde hem su tesisatçısı hem elektrikçi hemde kaynak işi yapan elemanları barındırmak durumundadır.sizin kombi tesisatın peteklerin hava alma muslukları varsa havasını alarak durumu düzeltebilirsiniz.netice itibarı ile servis çağırırsanız olayı sizde öğrenmek için peşlerinden ayrılmayın.ilerde aynı arıza oluştuğunda basıt bir şey ise siz çözün derim.geçmiş olsun derim.kolaylıklar size

mamülün garantisi varsa yetkılı servıse baktıra bılırsınız.
gelen arkadas peteklerın ısınmasını ve suyun ısınmasını kontrol edıcek tabıkıde.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri