Demir çubuğun aşağı-yukarı hareketi

kulfattt

Üye
arkadaşlar bir konuda yardımınıda ve fikrinize ihtiyacım var. 15 cmlik bir demir çubuğu bir şekilde 5 santim yukarı indirip çıkartmam gerekiyor mesela araba pistonları gibi) bunu motor kullanmadan yapmam gerekiyor en kolay nasıl yapabilirim. belli bir akım verilerek akım verildiğinde yukarı kalkıcak akım kesildiğinde geri inecek yorum ve fikirlerinizi bekliyorum....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kaç kiloluk bir çubuk bu, dik mi duruyo yatay mı. eksik bilgi...

gramajı ağır olmayacak ama su basıncı olacak net bir değeri yok şuan için ama dik duracak...

pistonla yapabilirsiniz gibi geliyor ama tam olarak yazdıklarınızdan kafamda bu kadar kurgulayabildim.Umarım yardımı olur

elektrikli valfleri bir araştırmak lazım içindeki malzemeler v.s.

havalı piston kullanılarak yapılabilir,stoplama yaparakta mesafeyi 5-10-15cm ayarlayabilirsin.
kolay gelsin

bide elektro mıknatıs kullanarak olabilir.biraz detay verebilseydiniz.farklı yorum yapabilirdik

en ıyı cozum pıstn mekanık olarakta yapılabılır kırank mılı mantıgıyla ama cok hızlı bır sekılde olacagından ayar sorunu olacaktır devırı dusuk bır hareket mekanızmasıda olabılır ama malıyetlı olur gıbı gelıyor bana

açıkçası hızlı hareket etmesi tercihim. krank mili konusunda birazda ha bilgi verebilirmisiniz yada inceleyeceğim bir kaynak. yapacaüım şey belli zaman aralıklarıyla açılıp kapanan bir mekanizma olacak. bir nevi selonoid valf görevi görecek ama selonoid valf işimi görmediği için böyle bir yol arıyorum. kullanacağım çubuğum altına bir delik olacak ve çubuk kalkınca su geçisi saağlanacak sonrasına yine çubuk inecek ve delik kapanacak. açıkçası . çubuğun max. 3 cm kalkması yeterli olur...

Pnomatik piston en doğrusu olur diye düşünüyorum.Tutacak suyun basıncı nedir?Pistonla komprosor basıncına gore 6-7 bar ile baskıda tutabilirsin.Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri