Delta wplsoft timer hakkında bir sorum var.

Şafak54

Üye
Merhaba herkese,

Arkadaşlar burada internetteki örneğe bakarak 2 lambalı bir flip flop devresi yaptım ancak aklıma takılan bir soru var.

İlk başta t0 ve t1 0 burada bi sorun yok, ilk satırdaki timer 3 sn sayıyor ve t0 1 oluyor, alttaki satır çalışmaya başlıyor. Buradaki timer da 3 sn sayıyor ama t1 yine 0 olarak kalıyor.ilk satır çalışmaya başlıyor, halbuki t1i 1 yapmadı mı 2. satırdaki timer? Bu kısmı anlayamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

59532

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
T1 3 sn sonunda çıkış vererek ilk satırdaki kontağını açıyor. Açılınca T0 sıfırlanıyor. Sıfırlanınca ikinci satırdaki kontağını açıyor. Bu kontak açılınca T1 de sıfırlanıyor.

T1 sıfırlayınca ilk satırdaki kontak tekrar kapanıp T0 çalışıyor.

Bu arada T1 in çıkış verip ardından sıfırlanması çok hızlı olduğu için siz online olarak bunu göremiyorsunuz.

Son düzenleme:
T1 3 sn sonunda çıkış vererek ilk satırdaki kontağını açıyor. Açılınca T0 sıfırlanıyor. Sıfırlanınca ikinci satırdaki kontağını açıyor. Bu kontak açılınca T1 de sıfırlanıyor.

T1 sıfırlayınca ilk satırdaki kontak tekrar kapanıp T0 çalışıyor.

Bu arada T1 in çıkış verip ardından sıfırlanması çok hızlı olduğu için siz online olarak bunu göremiyorsunuz.
Anladım, bilgiler için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri