Delta VFD022S21DDüşük Voltaj

ademocakli

Üye
Arkadaşlar ustalar selamlar hepinize elimde Delta VFD022S21D Motor sürücü var bir arkadaş tarafından bana ulaştı. İhtiyacım olan bir şeydi sağolsun gönderdi ben bunu kendi yaptığım bant zımpara makinasında kullanmak istiyorum. Fakat şöyle bir sorunum var cihaza 220 volt girince cihaz üzerinde Lu arıza kodu veriyor manueline bakınca
Düsük voltaj AC motor sürücüsü DC bus voltajının minimum değerin altına düstüğünü algıladı şeklinde bir uyarı olduğunu gördüm cihaza giriş yapılan 220 v Şebeke voltajı gayet stabil 220 221 gibi değerlerde fakat arasıra sanki bir düzelecekmiş gibi ekranda çok anlık değişimler ve role sesleri geliyor. Sıkıntı ne olabilir ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sürücü ve beraberinde kullanacağım motor bunlar. yapmak istediğim sadece tek yön motor devir ayarını kullanabilmek.

Sürücü çıkışı 3x240 olduğu için motor etiketinde yazdığı gibi 220V üçgen bağlantı yapmalısın. Senin motorun yıldız bağlantı yapılmış. Bağlantıyı değiştir. Sorun çözülebilir.

Sürücü çıkışı 3x240 olduğu için motor etiketinde yazdığı gibi 220V üçgen bağlantı yapmalısın. Senin motorun yıldız bağlantı yapılmış. Bağlantıyı değiştir. Sorun çözülebilir.
Üstadım o bağlantıyı geç olsada farkettim ama şöylede bir şey oldu ben motor bağlantısını tamamen kestiğim halde ve sürücüyü elektrikten ayırıp tam deşarj olduktan sonra tekrar açtığımda motoru bağlamadığım halde aynı hatayı verdi bu durumda ne yapmam gerek ?

Bir de bu motorun üzerinde iki ince kablo daha var ve motorun arka tarafına giden kablolar gövde üzerinden pervanenin olduğu tarafa gidiyor o kablolar ne iş yapar devir sayımı için diye tahminde bulundum ama doğrumudur bilmiyorum

Bir de sürücünün üzerinde bir jumper var I ve V konumlu bu jumper ne işe yarar?

Son düzenleme:
Motordaki diğer 2 kablo termistör kablosu olabilir. Ayrıca I ve V jumper ise analog girişi seçeneğidir. Akım mı Voltaj mı anlamındadır. Manuelde Lu hatası için giriş fazlarının kontrol edin yazıyor. Giriş diotun ölçümünü yapınız. Ayrıca DC gerilimi ölçün. DC gerilim oluşuyor mu?

Ekli dosyalar

• VFD-EL-Catalog.pdf
    8.7 MB · Görüntüleme: 2
  • VFD-EL-Manual.pdf
    7.5 MB · Görüntüleme: 4
Motordaki diğer 2 kablo termistör kablosu olabilir. Ayrıca I ve V jumper ise analog girişi seçeneğidir. Akım mı Voltaj mı anlamındadır. Manuelde Lu hatası için giriş fazlarının kontrol edin yazıyor. Giriş diotun ölçümünü yapınız. Ayrıca DC gerilimi ölçün. DC gerilim oluşuyor mu?
Bilgi için teşekkür ederim dediklerinizi yapıcam. Umarım çalışır.

Arıza kartt imiş servisinde halledildi sağolsunlar çok hızlı bir tamir le gerekeni yaptılar. artık problemsiz çalışıyor. Sizede ilginiz için teşekkür ederim.

Motorun üçgen yerine yıldız bağlanması bu hatayı verdirmez. Motor çalışır ama ısınır ve zamanla yanar. Motorda gördüğünüz o iki kablo büyük ihtimalle pt100 dür. Bir ölçü aletiyle bu iki ucun direncini ölçün. 100 ohm üzerinde bir değer görürseniz 120, 125 ohm gibi bu bir pt100 dür.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri