delta VFD-S serisi sürücüleri!!

aarslan

Üye
arkadaslar brulor ısıtma sistemindeki su sirkilasyon pompası devir ayarı için vfd-s(1.5 kw 3 faz) seririsi sürücüyü kullanmak istiyorum bu surucuyu daha önce kullanan arkadaslar bu cihazla ilgili fikir ve dusuncelerini paylasabilirlermi? tesekkurler ve iyi calısmalar.....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Önemli olan ne yapmak istediğinizi net olarak bilmenizdir.
Sürücü sadece bir araç. Ayrıca Delta'nın tüm ürünlerde koşulsuz garantisi olduğu için yanlış bir şey yapmanızda sorun olmaz.

Nasıl bir kontrol yapmak istiyorsunuz, referanslar ve set değerleri nerden gelecek gibi detaylarıda anlatırsanız daha açıklayıcı olur.

İyi çalışmalar.

sn imdatatas sadece manuel kontrolle devir ayarı yapacagız uzerinde bulunan pot yardımı ile cok basit bir uygulama olacak

00-02=d10 ile fabrika ayarlarına resetleyin.
02-00=d3 ile cihaz üzeindeki pot ile hız verilir.
02-01=d1 yaptığınızda cihazın ön terminalindeki gnd-M0 birleştirilirse START alır, açılırsa STOP olur.

Yön ters ise GND-M1 ile çalışırsınız.

1-09=d10.0 Varsayılan hızlanma zamanı
1-10=d10.0 Varsayılan yavaşlama zamanı

http://www.fastltd.net/sseri.zip

Türkçe kullanma klavuzu referans alabilirsiniz.

Kolay Gelsin.

arkadaşlar elimde delta 0,75kw. 3 faz. VFD007M43B HIZ kontrol cihazı var kullanma kılavuzunu indirdim ama DİĞER KULLANDIĞIM SÜRÜCÜLERDE motor etiket bilgilerini girdiğim parametreler vardı bunda göremedim. otomatik kendisi mi algılıyor acep.
mesela bendeki sürücü 0,75kw. ama ben buna 0,37kw motor takacağım dolasıyla motoru korumak için termik akım değirini düşürmem gerek ama motor akımı ayarlayacak bir yer göremedim.
mutlaka bir nedeni vardır ama.
ben çözemedim.

bilen arkadaşlar ilgilinenirse
teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Ayrıca Delta'nın tüm ürünlerde koşulsuz garantisi olduğu için yanlış bir şey yapmanızda sorun olmaz.

İyi çalışmalar.

sn imdat kusura bakmayınız sakın ama söylemeden geçemeyeceğim yaşadığımız sıkıntıyı
s serisi olmasada vfd v serisi sürücü yapılan panonun testi sırasında alev aldı tamire yollanan sürücü ancak 3 ay gibi bir süre sonra teslim alındı hatamız olmadığı haldede 300 küsür tl tamir ücreti alındı

(o panodan önce 7 adet telemecanique atv 71 panoyuda sırasıyla test ettiğimden vede deltayıda ilk kullandığımızdan frenleme direncini direkt bağlamışıtım frenleme ünitesi arada olmadan yani ben bunu söyleyince fast ltd den telefondaki yetkili o yüzden yanmış dedi ama ben daha sonra mantıklı gelmediği için başka delta sürücü de denedim frenleme direncini direkt bağlayarak hatta bağlamadan çünki diğer markalarda boşta motorla test yapılırken direnç bağlanmasa bile bir şey olmuyor ancak uzun çalışırsa dc bara hatasıyla uyarı hatası vermekte olduğundan yola çıkarak ve gelen sürücü yük bağlı olmadığı halde sadece L1-L2-L3 girişlerinde enerji verlir verilmez tekrar alev aldı aynı sürücüden bahsediyorum )

tabi bu sefer ücret ödemedik maksadım kötülemek değil ama şikayetlerde dile getirilmeli

delta sürücüler uzun süre kullanıyoruz bir sefer arıza yaptı onuda tamir ettik ski teknoloji ama basit tavsiye ederim

delta sürüc ü ile vinç uygulaması yapıcam çift hız ayrıca harici fren yalnız bir türlü ayar yapamadım parametre ile ilgili basit bir yeri atlıyorum sanırım uygulama yapan bir arkadaşım yardımcı olursa sevinirim sevinirim teşekürler

delta sürüc ü ile vinç uygulaması yapıcam çift hız ayrıca harici fren yalnız bir türlü ayar yapamadım parametre ile ilgili basit bir yeri atlıyorum sanırım uygulama yapan bir arkadaşım yardımcı olursa sevinirim sevinirim teşekürler
otomasyon

rampaayarları var kalkmada hızlanma we durmada yawaslqama dıye onları 0.01 sanıye yaparsan hal edersın parametrelerde yanlıs hatırlamıyorsam3-2 de olması lazzım

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri