Delta ss2 de pıd kullanan varmı yardım lütfen

MERHABA ARKADAŞLAR ELİMDE SS2 PLC VAR BEN BUNA SSR RÖLE BAĞLAYIP BİRDE 04TC MODÜLÜ BAĞLAYIP TERMOKUPUL İLE ISIYI OKUYUP VERDİĞİM SET DEĞERİNİ PID YARDIMI İLE SABİT SICAKLIKTA TUTMAK İSTİYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sadece röle bağlayıp sıcaklık kontrolü yapacaksanız plc tarafında programa ihtiyacınız yoksa 04TC yerine size DTC1000 öneririm. PID kontrolü düşünüyorsanız deltanın plc tarafındaki pid kontrolünü değil DTC1000 alarak onun içerisinden pid kontrolü uygulamanız daha sağlıklı olur.
Hem DTC1000 için plc kullanmanıza gerekte yok istege bağlı olarak bir HMI ile kaberleştirerek sıcaklığı görüp set değerini girerek röleyi aç-kapat veya pid yöntemi ile sürebilirsiniz yada pc üzerinden istediğiniz şekilde ayarlayıp hmı kullanmadan sadece dtc1000 kullanarakta yapabilirsiniz.

merhaba shox tavsiyen için teşekkür ederim benim istediğim otomatik pıd kontrolü kullanmak değil aslında pıd ayarlarını kendim yazarak kullanımını öğrenmek plc deki pıd derlerinin anlamlarını anlamak ve onu elimde olan ss2 plc ve dv p04tc ile pıd kontrolü yapıp set değerini sabit tutmak pıd kullanmadan yaptığım programda alarm bölümü kullandım ısı ulasmazsa ve set değerinin çok üstüne çıkarsa alarm verdiriyorum set değerine verdiğim sıcaklık değerine 10 derece kala aralıklarla kontak kontrolü yapıyorum set değerine yavaş yavaş gelsin çok geçmesin diye set değerine gelince de başka bir zaman aralığı ile set değerinde tutmaya çalışıyorum program çalışıyor fakat 2 veya 3 derece gibi sürekli aşağı yukarı oynuyor o yüzden de pıd kullanarak set değerine ulaşırken daha hassas çalışşın ve o değerde sürekli kalmasını istiyorum ve benim yaptığım sıcaklık kontrolü 24 bölgeli olucak bir tane plc de pıd sihirbazının kullanımını anlatırsan çok sevinirim ordaki paramatre ayarlarının anlamlarını öğrenmem gerek

Sizin plc ile yaptığınızı zaten DTC1000 plc olmadan tek başına yapıyor.
Deltanın PLc tafaındaki PID kontrolünün sağlıklı çalışmadığını söylüyorlar o nedenle ben hiç maceraya atılmadan hep DTC1000 ve modülü olan DTC2000 kullandım.Ama size PID ile ilgili olarak döküman ve video linki sunabilirim.

Tavsiye video =
( Yabancı dil bilginizi bilmiyorum o nedenle Altyazıyı açıp türkçe seçerseniz anlaşılırlığı arttırabilir)

Ekli dosyalar

• DELTA_IA-PLC_PID_AN_EN_20141222.pdf
    668.4 KB · Görüntüleme: 121
  • DVP_PID.pdf
    759.3 KB · Görüntüleme: 129
  • (22) DVP PLC PID Isıtma - Soğutma Kontrol.zip
    34.1 KB · Görüntüleme: 118
  • akım_kontrol (manuel kontrol).zip
    11.3 KB · Görüntüleme: 90
  • (18) PLC DVP04PT PID Uygulaması.zip
    13.9 KB · Görüntüleme: 109
Arkadaşım hiç bulaşma delta ile sağlıklı çalışmıyor yapacaksan sirmens s71200 kullan tavsiyemdit

evet farkettim delta da ısı kontrol pıd iyi yapılamıyor parametre ayarlarını hala anlamış deyilim

ARKADAŞLAR SICAKLIK PID KONTROLÜNÜ BİR BÖLGE OLARAK SAĞLIKLI BİR ŞEKİDE ÇALISIYOR PAYLAŞTIĞIM RESİMDE ÖRNEĞİ VAR BENİM SORUM BU BÖLGELERİ NASIL ÇOĞALTABİLİRİM ADRESLERİN BİR ÜSTÜNÜ KULLANARAK DENEDİM KARIŞIYOR YANİ KULLANDIĞIM ADRESLERİN İKİNCİ BÖLGESİNİ KULLANMAK İÇİN HANGİLERİNİ KULLANMALIYIM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    93.4 KB · Görüntüleme: 166

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@