Delta Programlama Yazılımları & Dökümanlar & Örnek Uygulamalar

merhabalar arkadaşlar delta plc içindeki programı bilgisayara aktarıp yedeklemek istiyorum.nasıl yapılabilir?Ayrıca böyle bir uploaddan sonra plc de programda silinme gibi durumlar ortaya çıkarmı?
PLC içerideki program silinmez. PLC bağlantınızın doğru yapılmış olduğunuzu ve plc'de şifre olmadığını ve upload korumasının aktif olmadığını varsayarsak ilgili video linki:

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Verdiğiniz linklere tıklıyorum ama sayfa beni deltanın kendi sitesine yönlendiriyor ne yapmalıyım?

Delta Türkiye destek forum sitesinden istediğin yazılım , döküman ve örnek uygulamaya ulaşabilirsin.

http://destek.delta-turkey.com

Oralardan ulaştım indirmediğim döküman kalmadı ama sorun şuki azbilene ve bilen bir insana göre anlatmışlar yada ben anlayamadım ben yeni başlayan bir birey olarak anlayamıyorum sıkıntım bu mesela makinenin mekaniğini bitirdim panosunuda hazırladım bitirdim ama yazılımda son 2 haftadır yapmadığım kalmadı ama anlayamadım bilmiyorum. her türlü yardıma açığım.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-12-04 at 10.41.27 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2018-12-04 at 10.41.27 (1).jpeg
    158.3 KB · Görüntüleme: 56
  • WhatsApp Image 2018-12-04 at 10.41.38.jpeg
    WhatsApp Image 2018-12-04 at 10.41.38.jpeg
    119.7 KB · Görüntüleme: 56
Öncelikle bir uyarı yapmak istiyorum.
İnvertörün soğutma fanı genelde aşağıda olur ve yukarı doğru üfler buda sizin rölelerinizin çok fazla sıcaklığa maruz kalması demek oluyor. Sık arıza yapmasına neden olabilir.

Panoyu bitirdim dediğinize göre kumanda bilginizin iyi olduğunu varsayıyorum.
Herşeyi bitirdiyseniz o zaman kolaydan başlayın.
Mesela önce manuel hareketleri yazın örneğin ekrandan ( M bitini kullanmalısınız ) yada fiziksel bir girişten ( X giriş bitlerini kullanmalısınız ) sinyal ile çalışacak olan çıkışları ( Y çıkış bitlerini kullanmalısınız ) yazın.

Örnek olarak ;
LD X0 ------ OUT Y0
veya
LD M0 ------ OUT Y0
gibi....
Burada Fiziksel X0 adresinden sinyal geldimi Y0 çıkışını açar veya M0 bitinden sinyal gedimi Y0 çıkışını açar.

Anlayamadığınız yada takıldığınız yerleri yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Unutmayın bir çıkışı normade açık yada kapalı kontak şeklinde programda sadece bir defa kullanabilirsiniz
Birden çok kullanacaksanız SET-RESET olarak kullanmalısınız veya çıkışları ( Y çıkış bitlerini ) tetiklemek için ilgili yerlere M bitini atayıp bunları çıkışları topladığınız bir yerde çıkış bitlerine paralel olarak konumlandırmalısınız bu bir kuraldır.

1.jpg

Son düzenleme:
Öncelikle bir uyarı yapmak istiyorum.
İnvertörün soğutma fanı genelde aşağıda olur ve yukarı doğru üfler buda sizin rölelerinizin çok fazla sıcaklığa maruz kalması demek oluyor. Sık arıza yapmasına neden olabilir.

Panoyu bitirdim dediğinize göre kumanda bilginizin iyi olduğunu varsayıyorum.
Herşeyi bitirdiyseniz o zaman kolaydan başlayın.
Mesela önce manuel hareketleri yazın örneğin ekrandan ( M bitini kullanmalısınız ) yada fiziksel bir girişten ( X giriş bitlerini kullanmalısınız ) sinyal ile çalışacak olan çıkışları ( Y çıkış bitlerini kullanmalısınız ) yazın.

Örnek olarak ;
LD X0 ------ OUT Y0
veya
LD M0 ------ OUT Y0
gibi....
Burada Fiziksel X0 adresinden sinyal geldimi Y0 çıkışını açar veya M0 bitinden sinyal gedimi Y0 çıkışını açar.

Anlayamadığınız yada takıldığınız yerleri yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Unutmayın bir çıkışı normade açık yada kapalı kontak şeklinde programda sadece bir defa kullanabilirsiniz
Birden çok kullanacaksanız SET-RESET olarak kullanmalısınız veya çıkışları ( Y çıkış bitlerini ) tetiklemek için ilgili yerlere M bitini atayıp bunları çıkışları topladığınız bir yerde çıkış bitlerine paralel olarak konumlandırmalısınız bu bir kuraldır.

Bu açıklamayı neye istinaden yazdınız bilmiyorum ama benim sorumun cevabı olmadığı kesin.

Sanırım tam olarak anlatamadım ben DVP202LC Konusunda sıkıntı yaşıyorum.

202LC ile hangi konuda sıkıntınız var?
Haberleşme , okuma , v.s.

Ben bu sıkıntıyı aştım ve DVP202LC modülünü okuma kalibrasyon ile sıfırlama şeklini resimlerle anlatan bir döküman hazırlıyorum en kısa zamanda burada yayınlayacağım istiyorumki siz değerli arkadaşlarım gibi bende faydalı olabileyim. İyi çalışmalar diliyorum.

Arkadaşlar delta neden loadcell uygulamalarında kendi modülünü kullanmak istemiyor neden baykonun ürünlerine ihtiyaç duyuyor? Madem Loadcell Modülü hiç bir işe yaramıyor neden satıyor peki? 15kilogramlık bir ölçümde madem 500gram hata yapıyor modülü ile PLC si neden 500 USD ye varan fiyatlara satılıyor son 6 aydır uğraşıyorum herkesi arıyorum bana adam gibi neden bir teknik servis verilmiyor yada neden çalışmayan sistem satılıyor. Artık panodan tamamen bu PLC ve modülünü söküp başka bir PLC markaya yönelmekten başka bir çözüm bulamıyorum.İnsanlar artık Delta markası için DELTA PİŞMANLIKTIR slagonunu dile getirirken neden Delta bu kadar kayıtsız kalabiliyor? Bende delta kullandığım için pişmanım arkadaşlar. Çünkü ben sistem kendi içinde haberleşme sorunu yaşamaması için bütün ürünlerin tamamını Delta kullanmışken Deltanın böylesi 6 aydır bana sorun çıkarmasından dolayı parayı geçtim zaman olarak bana verdiği zarardan dolayı kendilerinden hiç ama hiç memnun değilim.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri