Delta Programlama Yazılımları & Dökümanlar & Örnek Uygulamalar

ıyı gunler bu haftakı egıtımıze katıldım sıze ıkı sorum olacak 1 cı sı elınızde rs 232 den usb ye donusturucu yokmus ıkı ben genede kabloyu aldım fakat ıkı kablo ıle bır baglantı seklı daha varmıs pc den plc ye modelı sa2
2 sorum ıse sıtenızde konu nasıl acılıyor gercek zaman saatı uygulamasının komutunu deftere yazmamısım komutu unutum bır ornekle gondere bılırmısınız
Hangi kontağın ne işe yaradığını, timer counter ve iç M kontaklarını nasıl kullanacağını bilirsen gerisi sadece senin yaratıcılığına kalır. Tabii bunlar genelde kullanılan fonksiyonlar fazlası da var. Inan bana meslekten 10 yıl kadar uzak kaldıktan sonra kendi çabamla 2 ay içerisinde öğrenip 17 giriş 9 çıkışlı bir Makina programını bir haftada hazırladım. Çıkan aksilikler ve sorunlar zaten seni öğrenmeye itiyor.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
delta plc de X40 başlayan girişlere bağladığım çıkışlar dengesiz ve kesik kesik çalışıyor.
bunu bir türlü anlayamadım ve çözemedim yardımcı olurmusunuz ?

delta plc de X40 başlayan girişlere bağladığım çıkışlar dengesiz ve kesik kesik çalışıyor.

Nasıl bir bağlantı yaptınız biraz daha açıklayıcı yazar mısınız? Anladığım kadarıyla dijital giriş kısmından dijital çıkış almaya çalışıyorsunuz.

Programınızda bir hata olabilirmi? Ben elimdeki projede şuanda x0-x117 ve y0-y177 arasını full kullanıyorum hiç bir problem yaşamadım

Programınızda bir hata olabilirmi? Ben elimdeki projede şuanda x0-x117 ve y0-y177 arasını full kullanıyorum hiç bir problem yaşamadım
bana mail adresi verebilirseniz size programı göndereyim.

bana mail adresi verebilirseniz size programı göndereyim.
özele bakabilirsiniz

Size önerim PLC'yi fabrika ayarlarına RESET yapın ve örneğin M0 veya X0 ile kesik çalışıyor dediğiniz çıkışları çektirip deneyin aynı şekilde kesik çalışıyorsa ürünlerinizi servise yollamanız gerekecek

Moderatör tarafında düzenlendi:
Size önerim PLC'yi fabrika ayarlarına RESET yapın ve örneğin M0 veya X0 ile kesik çalışıyor dediğiniz çıkışları çektirip deneyin aynı şekilde kesik çalışıyorsa ürünlerinizi servise yollamanız gerekecek
tamam dediklerinizi yapacağım.çok teşekkür ederim

Arkadaşlar ben bir konu acmistim ama açtığım konuyu bulamadım yardım edin lütfen:)

merhabalar arkadaşlar delta plc içindeki programı bilgisayara aktarıp yedeklemek istiyorum.nasıl yapılabilir?Ayrıca böyle bir uploaddan sonra plc de programda silinme gibi durumlar ortaya çıkarmı?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri