Delta Programlama Yazılımları & Dökümanlar & Örnek Uygulamalar

Merhaba,

PC'den PLC'ye bağlanmanın iki yolu vardır.
İlki RS-232 ile bağlanmaktır.(PLC üzerindeki silindirik port)
Haberleşme kablosu DVPACAB2A30 koduyla geçer.
Bunun PC'ye bağlantısı için bilgisayarınızda RS-232 seri portu gerektirir.
Eğer mevcut değil ise USB den RS-232'ye çevirici kullanmalısınız.

Bir diğeride RS-485 portu ile bağlantıdır. (Besleme soketinin üzerindeki klemensli port.)
Buradan bağlantı için IFD6500 USB'den RS-485'ye çevirici kullanabilirsiniz.

Sorularınız için forumda "Delta PLC" bölümünde yeni konu olarak açıp sormanız daha uygun olacaktır.

İyi çalışmalar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
rs 232 to usb donusturucum 2 eldi drive rı varmıs yenısını alıp yukledım canavar gıbı :D ama az terlettı :)

selam arkadaslar ben driver bulamiyorum sp213eca 232 nin driverini bulamiyorum bilen akadaslar lutfen yardimci olabilirmi simdiden tesekkur ederim

Merhaba,

Sorunuz hangi Delta ürünü hakkında ?

Merhaba
deltaotomsyon sitesi kamusal alanda sağlanan internet sistemlerinde açılmıyor,
kontrolkalemi, fastltd.net e erişim sağlayabiliyoruz
ama deltaotomasyon un form sitesine sağlıyamıyoruz
nedeni sitenin içerik tanımının yada risk düzeyinin tanımlanmamasından bu hata kaynaklanıyor
bunu düzeltirseniz seviniriz.

mustafa bey öncelikle teşekkür ederim.size birsorum olacak.delta plc editörüne yazdığım programı cihaz olmadan simülatörü calıştırı yorum .ama ben bir tane dop b ekranına program yazıp iki simülatörü birbirine kordineli olarak similatörle çalıştırmak istiyorum.yani ekran varmış gibi kontrol etmek istiyorum.cihazlar olmadan.simülatörde.bu mümkünmü.mümkünse nasıl yapabilirim.saygılarlmla.teşekkürler

Merhaba,

Bu konu daha öncede birçok kez sorulup yanıtlandı. Forum arşivine bakabilirsiniz.
PLC ve Ekran simulatörü birbirinden bağımsızdır. Bilgilerinize.

İyi çalışmalar.

Merhaba arkadaşlar benim bir tez ödevim var bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Ödevim şu iki tane konveyör var birinden kutu gelecek diğerinden ise şekerler gelecek ve kutuya dökülecek 6 tane şeker döküldüğünde kutuyu taşıyan konveyör calışacak ve kutuyu sola doğru bırakacak sonra bu işlem tekrar yapıldığında kutuyu sağ tarafa bırakacak ve bu kutuları sürekli bir sağa ve bir de sola birakacak. Ve bunu delta plc ile yazmam gerekiyor. Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri