delta plc'nin geleceği hakkında

sayın shox bu ürünlerle ilgili sorunda gerek buradan yazarak gerekse yerel bayı kanallarındakı teknık destek bırımlerı onlardan yardım alabılırsınız .
sorunumu zorda olsa çözdüm çok şükür çözüm yolunuda paylaştım delta plc bölümünde... şahsen ben FAST'a olan güvenimi bir nebzede olsa kaybetmiş durumdayım

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Delta'nın türkiye ofis bilgilerini ararken düştüm bu başlığa ve yazınları görünce ister istemez birkaç bir şeyde ben söyleyeyim istedim. Çünkü fast'tan aldığım desteği hiç bir firmadan almadım. Söylemezsem emeklerine haksızlık ederim gibime geliyor.

Bazı arkdaşlar sanırım nasılsa FAST yardım eder diye boyundan büyük işlere girmiş altından da kalkamayıncada FAST'a sallamış. Kim bilir belki de bu arkdaşlar FAST olmasa plc programlamaya bile başlatamaycaktı.

Bir tanesi de gelmiş fatek kullan demiş fatek'in forumunu vermiş baktım foruma fast'ın yeni açtığı boş hiç konu olmayan forumunda daha çok konu var.

Delta'nın türkiye ofis bilgilerini ararken düştüm bu başlığa ve yazınları görünce ister istemez birkaç bir şeyde ben söyleyeyim istedim. Çünkü fast'tan aldığım desteği hiç bir firmadan almadım. Söylemezsem emeklerine haksızlık ederim gibime geliyor.

Bazı arkdaşlar sanırım nasılsa FAST yardım eder diye boyundan büyük işlere girmiş altından da kalkamayıncada FAST'a sallamış. Kim bilir belki de bu arkdaşlar FAST olmasa plc programlamaya bile başlatamaycaktı.

Bir tanesi de gelmiş fatek kullan demiş fatek'in forumunu vermiş baktım foruma fast'ın yeni açtığı boş hiç konu olmayan forumunda daha çok konu var.

Burada üzerime alınarak şunu söylemek istiyorum ben plc ile tanıştığımda yıl 1992 idi artık gerisini siz düşünün...Katılım tarihi ve mesaj sayınıza bakarak sizin buraya sırf bunları yazmak için katıldığınız belli siz DELTA Türkiyeyi aramasaydınız bu platformdan haberiniz dahi olmayacak demekki Madem siz doğuştan biliyorsunuz bu işi neden DELTA Türkiye'ye ihtiyaç duyup aradınız ???????

Siz bir ürün seçerken teknik destek konusunu hiç düşünmüyor olabilirsiniz ama biz yaptığımız makinaları bizzat fabrikamızda kendimiz kullandığımız için benim için satış sonrası destek önemli ve ben bu siparişleri verirken herhangi bir arıza ve problem esnasında FAST'ın verdiği desteğe tabiki güvenerek siparişimi verdim yoksa FAST benim babamın yeri değil gidip sallama almadık yani...kaldıki dışarıya yaptığım işlerdede sizin gibi satıpta ne yaparlarsa yapsınlar ben satarım sadece diyenlerden değiliz çok şükür...

Sayın Bura bey fatek forumunu verdim çünkü dönüş alabileceğiniz bir yer olduğunu düşündüğüm içindir. Delta ile çalıştım yıllardır FAST le de istisnai görüşmelerim oldu yardımcı oldular bunu kimse inkar etmiyor 1 güne forum kapatmaları müşterilerine olan saygısızlığı gösterdi.Şuan o bu şuçlu, haklı haksızdan daha çok çözüm önemli diye tavsiyede bulundum başka birilerine yardımcı olabilmek için Delta programlayan fatek de yapar, x markada yapar.

1-Fast,biz delta plc kullandığımız için ürün satabildi.Satabilsin diyede mecburen teknik destek verdi.Babasının oğlu olduğumuz için değil.Yoksa kime ne satacaktı.

2-Biz PLC yi fast ve deltayla öğrenmedik.Delta Türkiye'de yokken başka PLC leri biliyor ve kullanıyorduk,halada kullanıyoruz.Forumdan geçmiş paylaşımlarımıza bakınız.(hatta siemens teknik desteği kötüleyip,delta teknik desteği övdüğüm mesajım bile var)sorun fast ın son yaptığı yani forumu direkt kapatması..

3-İşletmemde ve dışarıda delta ve başka marka PLC ler kullanıyorum ve ileridede kullanacağım.Ama fast ürünlerini kullanmam artık.

4-Mesaj sayınızın 1 oluşu ve bu konu hakkında mesaj yazmanızdan fast'ın adamı olduğunuzdan şüpheleniyorum..

Son düzenleme:
Lütfen paylaşımlarımızda polemık olusturmamaya dikkat edelim.
Bu konuda başlıgından anlaşılacağı uzere delta plc gelecegı hakkındadır.Delta markası bu zamana kadar Fast A.Ş tarafından getirilmiş vede teknık destegı verılen bır plc olup bugunden sonrada delta plc Türkiye ofisi vede onun yetkilendirdiği bayilerle ve teknik destek ve satış ekibiyle bizlere hizmet verilmeye devam edecektır.
Bu konu böylece aydınlanmış olup bir ticari kuruluş olan Fast A.Ş ki şu anda halen delta plc ürünlerıyle ilgili satışa devam etmektedir. Arızalanan vede garanti kapsamında olan cıhazlar konusunda tamir işlemleri
yapmaya devam etmektedirler.

Tam da delta plc ile çalışmak istediğim zamanda fast ile anlaşması sona ermiş. Şu anda Fastta plc ve hmi var iken örneğin termokupl modülleri yok analog modülleri var mı sormadım. Yani şu an delta da parça sorunu var. Delta türkiye firması daha açılmamış.
Ben de mecburen baska plc markaları baktim
Fatekten fiyat istedim adamlar fiyat teklifi gönderemediler hangi maile gönderdin bir de şuraya gönder diyen bir firma . Çok ağır çalisiyorlar. Fatek güzel plc ye benziyor ama beijer hosuma gitmedi.
Gmt ise fena değil gibi. Mail veya tel ile sorduğum sorulara hızlı bir şekilde cevap alabiliyorum. Şu aralar gmt takılıcam gibi gözüküyor.

delta ile ilgili birçok örneğe ulaşabilirsin
Panasonic plc için savior otomasyonda çok alakalıdır düşünebilirsin

delta ile ilgili birçok örneğe ulaşabilirsin
Panasonic plc için savior otomasyonda çok alakalıdır düşünebilirsin

Evet delta da bol bol örnek var delta ofisi açılınca tekrar delta ile çalisMayi dusunebilirim. Yarın savior otomasyonu arayıp görüseceğim fiyat tekliflerini isteyecegim. Uygunsa neden olmasın gordugum kadariyla forumda bir çok kişi panasonic tavsiye ediyor.

Tam da delta plc ile çalışmak istediğim zamanda fast ile anlaşması sona ermiş. Şu anda Fastta plc ve hmi var iken örneğin termokupl modülleri yok analog modülleri var mı sormadım. Yani şu an delta da parça sorunu var. Delta türkiye firması daha açılmamış.
Ben de mecburen baska plc markaları baktim
Fatekten fiyat istedim adamlar fiyat teklifi gönderemediler hangi maile gönderdin bir de şuraya gönder diyen bir firma . Çok ağır çalisiyorlar. Fatek güzel plc ye benziyor ama beijer hosuma gitmedi.
Gmt ise fena değil gibi. Mail veya tel ile sorduğum sorulara hızlı bir şekilde cevap alabiliyorum. Şu aralar gmt takılıcam gibi gözüküyor.

Merhabalar;

Öncelikle yaşamış olduğunuz gecikme için sizden özür dileriz. Bazı dönemlerde yoğunluklar yaşayabiliyor ve bu gibi gecikmeler oluşabiliyor. Bu konudaki şikayetinizi ilgili birimimize aktarıyorum. Bu ve bunun gibi sorunların bir daha yaşanmaması için daha özverili çalışacağız.

Bize aşağıdaki numaralardan ulaşabilir yada pm atabilirsiniz. Hızlı bir şekilde sorununuzu çözeceğimizi umuyorum.

+90 216 314 55 69
Saygılarımla.

Fatek Türkiye - Volkan

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular