Delta PLC Videoları

merhaba'lar delta'nın dokunmatik panelinde takıldığım konu var bununla ilgili yardım ederseniz çok sevinirim...
uygulama özeti: bir buton koyulacak ve butona her basıldığında farklı kontak çıkışı almak istiyorum...

örnek butona birinci kez basıp bırakıldığında M0 kontağı kapanacak
ikinci kez basıp bıkıldığında M1 kontağı kapanacak M0 devre dışı kalacak
ve bu sırasıyla M9 a kadar gidece böyle bir özelliği nasıl yapabilirim bu konuda yardımlarınızı beklerim şimdiden teşekkür ederim
Butona her basıldığında bir sayıcının değerini bir arttırın ve karşılaştırma komutlarıyla sayıcı değerini 1,2,3,,,.... kaç tane çıkışı kontrol edecekseniz ona göre sırayla bir sayı ile karşılaştırın ve durumuna göre çıkışı çektirin.
Örnek şu şekilde olacak;
LDP M0 ----- CNT C0 K9999 ( ISPsoft kullanıyorsanız K9999 yazan yere K koymayın direk 9999 yazın.)
LD= C0 1 -------- OUT Y0
LD= C0 2 -------- OUT Y1
LD= C0 3 -------- OUT Y2
LD= C0 4 -------- OUT Y3
....... gibi çıkış sayısına göre devam edersiniz alta doğru.
Son olarak RESET işlemi için ise;
LDP M1 ------- RST C0
LDP M1 ------- ZRST Y0 Y100 (Burada Y100 yerine siz enson hangi çıkışı kullanıyorsanız onu yazarsınız)(Bu satırı yazmasanızda olur çünkü sayıcı 0 olduğunda hiçbir çıkışa etkisi olmadığından yazılmasada olur)
NOT= Siz burada Y çıkışı yerine M olarakta kullanabilirsiniz ama M0 ve M1 markerini start ve stop olarak kullandığımızı unutmayın.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
MERHABA
DOP-B07 PANELİNİ KULLANIYORUM TAKILDIĞIM BİR KONU VAR yardımcı olabilirmisiniz?

PANELDEN BİR ADET AÇILIN KUTU SEÇİYORUM
5 ADET DURUM GÖSTERGESİ SEÇİYORUM
BU DURUMLARLA BİRER KONTAK ÇEKTİRMEK İSTİYORUM
ÖRNEK DURUM 0 SEÇİLDİĞİ ZAMAN = M0
DURUM 1 SEÇİLDİĞİ ZAMAN= M1
DURUM 2 SEÇİLDİĞİ ZAMAN= M2
DURUM 3 SEÇİLDİĞİ ZAMAN = M3
DURUM 4 SEÇİLDİĞİ ZAMAN = M4 KONTAĞI KAPANSIN İSTİYORUM BUNU NASIL YAPABİLİRİM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

müsait olduğunuzda pid uygulaması da çeker misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,842
Son üye
hpysu

Yeni konular

Geri