delta plc ve servo motor seçimi

zfer

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Ben delta plc ile 5 tane servo motoru kontrol etmek istiyorum. Delta nın hangi plc si modülleri, haberleşmesi, servo motoru, servo motor sürücüsü kullanacağımı bilmiyorum. servo motorlar 1.5 kw frensiz olacak. motorlar birbirinden bağımsız çalışacak. panel 10-15 inc arasında olacak.. panel hızlı yanıt verebilecek. plc nin hafızası yüksek olacak. gibi gibi.. başlangıç için orta seviye bir malzeme seçimi yapabilecek arkadaş varmı acaba? Yardımlarınız için imdiden çok teşekkürler..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba arkadaşlar,

Ben delta plc ile 5 tane servo motoru kontrol etmek istiyorum. Delta nın hangi plc si modülleri, haberleşmesi, servo motoru, servo motor sürücüsü kullanacağımı bilmiyorum. servo motorlar 1.5 kw frensiz olacak. motorlar birbirinden bağımsız çalışacak. panel 10-15 inc arasında olacak.. panel hızlı yanıt verebilecek. plc nin hafızası yüksek olacak. gibi gibi.. başlangıç için orta seviye bir malzeme seçimi yapabilecek arkadaş varmı acaba? Yardımlarınız için imdiden çok teşekkürler..
Şu linki incelemende fayda var : https://www.kontrolkalemi.com/forum/plc-genel/1282-plc-servo-motor-kontrolu.html

Merhaba,

Burada servo sürme metodunuza göre konfigürasyon çıkarabilirsiniz.

Örneğin pulse ile sürme yapacaksanız;
DVP28SV211T PLC (4 adet pulse kanalı)+DVP01PU-S(1 adet pulse kanalı) şeklinde 5 servoyu sürebilirsiniz. Servo olarak ekonomik ve genel uygulama için ASDA-B2 serisi servolar kullanılabilir.

Daha merkezi bir çözüm için; DVP28SV2+DVPCOPM-SL (CANopen haberleşme modülü) ile ASDA-A2 servolar kullanıp haberleşme ağı üzerinden sürebilirsiniz.

Veya yine aynı şekilde ASDA-A2 servolarla birlikte DVP10MC CANopen motion kontrol PLC ile CANopen üzerinden servoları kontrol edebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri