delta plc simülasyon sorunu

turkase

Üye
delta 2.33 simülasyon programı bilgisayarımda kurulu.bazı durumlarda,çizim yaptıktan sonra derleme yapıyorum ama olmuyor.program simüle olmuyor..yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.....:):)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

Aşağıdaki linkte WPLSoft son sürümü olan V2.34 mevcuttur.
Önceki programınızı kaldırıp bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sonra WPLSoft 2.34 kurulumunu yapınız.

Delta Otomasyon ? Başlığı görüntüle - WPLSoft

Eğer Win7 veya Win8 kullanıyorsanız, kurulum sonrası WPLSoft programını bilgisayarınızdan "Bu programı yönetici olarak çalıştır" seçeneği aktif yapıp çalışırın.
(Masaüstündeki kısayoluna sağ tıkladığınızda Uyumluluk sekmesinde göreceksiniz.)

WPLSoft simulatoru tüm işletim sistemlerinde normal olarak çalışmaktadır.

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Aşağıdaki linkte WPLSoft son sürümü olan V2.34 mevcuttur.
Önceki programınızı kaldırıp bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sonra WPLSoft 2.34 kurulumunu yapınız.

Delta Otomasyon ? Başlığı görüntüle - WPLSoft

Eğer Win7 veya Win8 kullanıyorsanız, kurulum sonrası WPLSoft programını bilgisayarınızdan "Bu programı yönetici olarak çalıştır" seçeneği aktif yapıp çalışırın.
(Masaüstündeki kısayoluna sağ tıkladığınızda Uyumluluk sekmesinde göreceksiniz.)

WPLSoft simulatoru tüm işletim sistemlerinde normal olarak çalışmaktadır.

İyi çalışmalar.
Wpl soft win8 de çalışıyor mu? Bide elektrik devresi yerine, program komutlarıyla yazılabilir mi?(C++ mantığı gibi)

Merhaba,

Win8'de kullanıyorum tüm programları sorun yok.

Text olarak programlama komutları ile yazılım DOPSoft ekranlar için makrolar,
AH500 PLC'ler için ise ST (Structured Text) olarak olabilir.

Ancak DVP serisi PLC'ler için sadece Ladder kullanılması gerekmektedir.

İyi çalışmalar.

İlginiz için teşekkür ederim. Elimde Wplsoft 2.34 programı var. Komut sistemiyle yazıp, sonra wplde bunu ladder şekline dönüştürmek için, deltanın hangi modülü kullanmam gerekiyor?

Merhaba,

Bunun için bir modül yoktur.
WPLSoft ile ancak Ladder şeklinde programlama yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Yeniden merhaba, komut olarak yazılan, wpl ile aynı işi gören bir modül var mı peki? Kısacası, ladder yöntemi benim için kolay gelmiyor.C++ mantığında olduğu gibi, komut satırı tarzında çalışacal bir plc arıyorum:) Deltanın böyle ürünü varsa; program ismini, yoksa başka bir pcl markası önerebilir misiniz? Sorularım çok basit seviyede, bunun farkındayım. Bu konuya yabancı birine herşey yabancı geliyor. Bu yüzden bilen birilerine sormak istedim. Amacım öğrendikten sonra, projeler yapmak. Bu nedende ucuz olması benim için daha uygun. Aradığım şey siemensde mevcut, yalnız ona fazla para vermek istemiyorum:)

Merhaba,

Delta AH500 PLC'lerde bahsettiğiniz özellikler mevcut olacaktır.

ST (Structured Text)

Ancak şu anda AH500 PLC'ler satışı mevcut değildir.

ST destekleyen başka PLC'ler ile ilgili sorunuz ise bu mesajın konusu değildir.
Bu tip bir sorunuzu forumda yeni bir konu olarak açıp sorabilirsiniz.

İyi günler.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri