Delta plc nin herhangi bir modeli ile makina çalışma zaman saati

aytes

Üye
Arkadaşlar yazdığım bir makine programında makine startta kaldığı sürece saat dakika saniye sayacak makine çalışma zaman saati nasıl yaparım

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Start bütonuna zaman saatini bağlarsan stop edınceye kadar zaman saati çalışır lakin sanıye .dakika işini anlamadım. Ayrıyeten bir sayaç koymanız gerekir dıye düşünüyorum.

arkadaşlar hour komutu hangi plc modelleri destekler ss2 veya es2 modelde mevcutmudur

Merhaba,

Linkteki mesajı inceleyebilirsiniz.
http://www.deltaotomasyon.com/viewtopic.php?f=2&t=10852

İyi çalışmalar.
Vermiş olduğunuz linkler çalışmıyor.
Delta SV2 modeli PLC'ye Dop ekrandan gelen saat dakika ve saniye kadar makineyi çalıştırmak istiyorum.
Bunun için ne yapmam lazım.
T0-30000 'E KADAR SAYIM YAPIYOR AMA 3 SAAT GİRMEK İSTEDİĞİMDE 54000 DEĞERİNİ SAYDIRMAM LAZIM T0'a AMA KAPASİTESİ YETMİYOR TABİ. NASIL BİR UYGULUMA VE KOD KULLANMAM GEREKİYOR.?

Plc veya panelden gerçek zaman saati kullanarak kontrol yapabilirsiniz.

Sayıcıları kullanarak çözümü buldum ama Gerçek zaman saati kullanarak nasıl bir çözüm bulabilirim örnek bir uygulama var mıdır ?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri