delta plc konveyör sistem (program yazmada takıldım yardım lütfen)

yassar48

Üye
KONVEYÖR HATLARI İLE ELMA KUTULAMA SİSTEMİ PROGRAMI

Start butonuna basıldığında kutuların bulunduğu konveyör hattı hareket edecek. Kutular, elmaların bulunduğu konveyörün altına geldiği zaman SE 2 (Swich) anahtarına basacak, kutuların bulunduğu konveyör hattı duracak, elmaların bulunduğu konveyör hattı çalışacaktır.

Elma konveyöründen, kutulara dökülen elmaları SE 1 sensörü sayacaktır. 10 adet elma dökülüp, sayıldıktan sonra, elma konveyörü duracak, kutu konveyörü hareket edecektir. İkinci ve daha sonraki kutular aynı şekilde çalışacaktır.

Sistem stop butonuna basılıncaya kadar çalışmasına devam edecektir.

arkadaşlar delta plc ile yapmam gerekli biliyorum konu bikaç tane açılmış siemens plc altında yardım ederseniz çok sevinirim. kimseden programı yazıp göndersin demiyorum sadece sunu sunu yapman gerekli ki şu şekilde çalışsın sadece hatalarımı ve ne yapmam gerek onu istiyorum yeni başladım çünkü

biryere kadar yaptım çalşıyor fakat sistemi sürekli tekrar ettiremiorum 1. banttan kutu geldi sensör kutuyu algıladı 1. band durdu 2. band malzeme bandı harekett etti kutuya 5 adet malzeme düştü ve malzeme bandı durdu kutu bandı hareket edecek ama ben bunu sürekli hale getiremedim dünden beri uğrasıyorum yapamadım.

SAYGILAR.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    20.4 KB · Görüntüleme: 150
  • exm_elma_kutulama1.png
    exm_elma_kutulama1.png
    75.5 KB · Görüntüleme: 127
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba bu uygulamayı temel seviye plc komutları ile yapabilirsiniz temel seviye plc komutlarıni ve yapılmış basit uygulamaları sizinle paylaşıyorum ayrıca gönderdiğim örnek uygulamaları açabilmeniz için wplsoft programınızın bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• Delta PLC Komut Listesi_TR.pdf
    650.9 KB · Görüntüleme: 138
  • PLC Eğitim Notları.rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 145
öncelikle 2. satırdaki x0 sanırım m0 olacak birde sayıcın istenen değere ulaşınca sayıcını ve m1 i resetleyip dene.

öncelikle 2. satırdaki x0 sanırım m0 olacak birde sayıcın istenen değere ulaşınca sayıcını ve m1 i resetleyip dene.

hocam ilk verdiğim programı değiştirdim yeni yazdım bu daha iyi oldu gibi bunda döngüyü sağladım ama ilk defa program yazdığım için emin olamıyorum yada iyimi oldu kötümü bilemedim.

Ekli dosyalar

• qwewdsız.png
    qwewdsız.png
    60.1 KB · Görüntüleme: 132
sayın yassar48

Son mesajınızdaki uygulamada, sistem başa döndüğünde tekrar kulanıcı tarafından start verilmesi gerekir.

10 adet elma kutuya sayılıp döküldükten sonra, SE 2 kutu sensörü halen aktif olacağından, SE2 sensörünü bir kaç saniyelik süreyle bypass etmelisiniz.

Ekte hazırladığım örnek, istediğiniz çalışmayı gerçekleştirmek için uygundur.

Ekli dosyalar

• elma.rar
    11.8 KB · Görüntüleme: 86
  • 04.jpg
    04.jpg
    45.5 KB · Görüntüleme: 123
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916