Delta PLC ile Hatalı ürün tespiti.

Virusoft

Üye
Selamlar, Delta ile basit bir uygulama yaptık ve fakat bir yerde takıldım.
Vibrasyon kazanından besleyiciye ürün akıyor ve Matkap kılavuz açıyor, Besleme hattında sensör(x28) var ve geçen hatalı ürünü tespit ediyor.
L şeklinde bir hat var, besleyici ürünleri tek tek matkabın önüne sürüyor, Sensör matkap arası 8 ürün var, yani hatalı ürün sensörden geçtiğinde 8 hareket sonra matkabın önüne gelmiş oluyor.
O sırada Hurda kapağı açılacak(Y3) ve Matkap delme işlemi yapmadan Piston(Y4) ürünü hurdaya atacak. Tabi o sırada tekrar hatalı ürün gelmiş olacak. Yine 8 üründen sonra hurdaya atacak.
Aciliyeti olan bir durum.
İlgi ve alakanıza teşekkür ederim.
İyi Çalışmalar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Başaramadık abi :)
mantığı çözemedim, araya işler gitti, kusura bakmayın dönüş yapamadım.

Başaramadık abi :)
mantığı çözemedim, araya işler gitti, kusura bakmayın dönüş yapamadım.
8 adetlik geçiş noktasını nasıl yaptığınızı merak etmiştim :)

Arızalı ürün sensörüne hatalı ürünü ayıklarken aynı zamanda sayımda yaptırabilirdiniz aslında. Arızalı ürün gelince 8 kez sayacak arızalı ürünü ayıracak gibi :) Şuan aklıma geldi yazarken :D

Aslında kendimiz bir blok yazdık, çalışıyor ama 1 ürün için.
Mantık;
Matkap aşağıda ve Sensör görmüyorsa M100 setle.
Her işleme D100+1 --------- D100>=8 matkabı durdur, çöp valfini aç, ürünü çöpe at, M100 resetle, yeni ürün yükle çalışmaya devam. BitShift de bu mantıkta ama kafam almadı.

shift register ve benzeri olan komutları bende tam olarak anlayamadım

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri