Delta PLC ile Hardware Ayarları

R.K

Üye
Arkadaşlar merhaba. Delta PLC' yi yeni öğreniyorum sormak istediğim birkaç şey var. Elimde DVP14SS211t modeli plc, 2 adet DVP04AD 4 kanal analog modül ve DOP-B07S415 panel var. S7-300 serisinde simatic manager' da hardware kısmına girip oradan gerekli modülleri, adresleri, V-I giriş seçimini vs. yapıp donanımı yapılandırıyorduk. Delta da bu iş nasıl oluyor. Yani PLC' yi alıp yanına modüllerini bağlayıp WPL Soft programında bir ayar yapıyor muyuz?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Delta plc ye bir adet Digital giriş modülü bağlanmış. Bunu wplsoft programında nasıl tanıtirim? Girişleri Hangi bitlerle isimlendirecegim acaba ?

Delta plc ye bir adet Digital giriş modülü bağlanmış. Bunu wplsoft programında nasıl tanıtirim? Girişleri Hangi bitlerle isimlendirecegim acaba ?
PLC'nin sağ tarafında herhangi birşey takılı olmadığını varsayarsam Dijital giriş ve çıkışlarda herhangi bir hardware konfigürasyonu yapmanıza gerek yok.
İlk modül X20 , Y20 ile başlar sırası ile X30,Y30 X40,Y40 şeklinde gider
Modül sadece giriş yada çıkış olması farketmez
kısaca 1. modül 20 ikinci modül 30 üçüncü modül 40 ile başlıyor Dijital giriş ve çıkışlar bu şekilde oluyor.

PLC'nin sağ tarafında herhangi birşey takılı olmadığını varsayarsam Dijital giriş ve çıkışlarda herhangi bir hardware konfigürasyonu yapmanıza gerek yok.
İlk modül X20 , Y20 ile başlar sırası ile X30,Y30 X40,Y40 şeklinde gider
Modül sadece giriş yada çıkış olması farketmez
kısaca 1. modül 20 ikinci modül 30 üçüncü modül 40 ile başlıyor Dijital giriş ve çıkışlar bu şekilde oluyor.

PLC'nin modeli DVP-14SS2, hemen sağ tarafında digital giriş modülü var DVP-08/SM yazıyor üzerinde. PLC için X0-X7, Y0-Y7 adreslerini kullanıyordum. Digital giriş ek modülü için program da herhangi bir ayar yapmadan X20,X21,... şeklinde yazdığımda ek modülün giriş bitlerini mi kontrol etmiş oluyorum?

evet X20....X27 girişleri Y20....Y27 çıkışları kontrol eder.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri