Delta PLC için ısı / nem sensörü

fcerit

Üye
Forumda arama yaptım, bu bölümdede birkaç sayfa baktım, daha önce 50 bin kere sorulduysa özür dilerim.

Delta PLC ile ısı ve nem kontrolü yapmak istiyoruz.

Önereceğiniz ısı ve nem sensörleri ya da daha iyisi ikisi bir arada bir sensör olabilir mi?

SHT11 denmiş ama biraz maliyetli gibi ayrıca PLC de veri okumak zor gibi göründü bana.

Forumda arama yaptım, bu bölümdede birkaç sayfa baktım, daha önce 50 bin kere sorulduysa özür dilerim.

Delta PLC ile ısı ve nem kontrolü yapmak istiyoruz.

Önereceğiniz ısı ve nem sensörleri ya da daha iyisi ikisi bir arada bir sensör olabilir mi?

SHT11 denmiş ama biraz maliyetli gibi ayrıca PLC de veri okumak zor gibi göründü bana.
Nasıl bir proje bu yani ticari mi olacak yoksa hobi amaçlı mı olacak ? SHT11 ile nasıl okunduğunu bilmiyorum ama dediğiniz gibi diğer çözümlerin yanın da en ucuz olanına çok maliyetli demişsiniz .
1. çözüm modbus ile haberleşen sıcaklık nem sensörleri var (tanesi 66 euro civarında)bu sensörle ya delta dokunmatik ekrandan haberleşeceksin yada dvpsa2 çift portlu plc serisi ile okuyacaksın.
2. çözüm ise daha kolay ama daha maliyetli 2 adet dtc 1000 modülü alacaksın ve 0-10 volt çıkışlı sıcaklık nem sensörü ile okuyacaksın burada 0-10 volt sıcaklık nem sensörlerinin tanesi takriben (136 euro civarında).

merhaba , projem için s7 1200 v4.0 a uyumlu sıcaklık ve nem sensörü almam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

merhaba , projem için s7 1200 v4.0 a uyumlu sıcaklık ve nem sensörü almam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

benimde s7-300 için 0-10v yada 4-20ma çıkışı olan nem ve sıcaklık ölçere ihtiyacım var..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri