Delta plc epm-04cs multimeter haberleşme

öncelikle iyi çalışmalar..sorunumu anlatmaya çalışayım.elimde entes marka bir adet multimeter var.her türlü haberleşmeyi sağladım.aletten faz nötür arası voltajı görüyorum.faz faz arası voltajı görüyorum.buraya kadar herşey yolunda.benim asıl görmek istediğim motor akımları 3 fazın akımını göremiyorum.garip garip rakamlar çıkarıyor.cihazın teknik servisini aradım cihazda diğerlerini görebiliyorsam akımı da görmem gerktiğini söylediler.burada garip olan şey ölçü aletinin akım trafo oranını yükselttiğimde plc den akımı okuya mıyorum.düşük bir oran girdiğimde okuya biliyorum.plc datalarını dmov yaptım ama birşey değişmedi.acaba sorun çözünürlüktemi.modbus register tablosun da voltaj ölçümlerinin ondalık değeri 0,1----akım ölçümünün ise 0,001 olarak gösteriliyor.çözünürlük dediğim bu.NOT:cihazın ondalık değerleri değiştirilemiyor akım trafosu değerine göre otomatik değişiyor.kolay gelsin

Ekli dosyalar

• EPM-04CS-DIN_Register_Tablosu-858.pdf
    26.8 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Akım değerleri 0,1 gibi virgüllü sayı. Float sayı formatında okuma yapmanız gerekiyor. Float bir sayıyı Word yada Doubleword tam sayı formatında okursaniz anlamsız değerler görürsünüz.

Float olarak okumayı deneyin.

Olucu cihazlarıyla motor surucusundan çıkan voltajı görmesin sürücüler firenkas uretiyo ancak multimetrenden firankas kademesi varsa firenkaz kademsinden sürücüden çıkan fırenkansi olecersin kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,799
Son üye
ferhatakpolat

Yeni konular

Geri