Delta PLC Öğrenmek İsteyenlere.....

şef 12 kafamı buluyon hani nerede

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
tşk bir soru sormak istiyorum ısp soft (x0........) ve devamında ki girisleri ofline similasyonda kullanamıyormuyuz
m girisleri oluyor

tşk bir soru sormak istiyorum ısp soft (x0........) ve devamında ki girisleri ofline similasyonda kullanamıyormuyuz
m girisleri oluyor

Kullanabilirsiniz. Ama uyarmam gerekir fiziksel giriş sinyallerini siz yollamak istiyorsanız bunu çalışan bir makinede sakın yapmayın çünkü plc x giriş sinyallerini dışarıdan değil sizden bekleyeceği için dışarıdan gelen giriş sinyallerini yok sayacak ve buda bir iş kazasına veya mekanik anlamda bir sıkıntıya neden olacaktır.
Aşağıdaki resimde gösterdiğim yere tıklayarak X girişlerini kontrol edebilirsiniz ama işiniz bitince tekrar aynı yere tıklayın ve çıkan uyarıya tamam deyip onaylayın.

11.jpg

Arkadaşlar bu notta çalışırken M1028 bitini aktif edersem zamanın 10 ms olarak işleneceğini anlıyorum,
Önce X0 a sonra X1e basarsam 0,3 sn sonra çıkış almalıyım , ama X0 a bassam da basmasamda X1 bana 3 sn sonra çıkış veriyor. M1028i aktif edince 10 kat daha hızlı çıkış almalıyım diye anladım yanlış mıyım , nasıl kullanacağım bu M1028 i rica etsem ...
Arkadaşlar bu devreyi direk 14ss2 ye yükleyip denedim istediğim gibi çalıştı, Similasyonda neden çalışmıyor anlamadım ama Cevaba gerek kalmadı . Teşekkürler yine de .

Ekli dosyalar

• m 1028 sorusu.rar
    7.4 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Simülasyonun desteklemediği bazı durumlar ve komutlar var. Sanırım bu durumda bunlardan birisi.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri