Delta Panel Arka Plan Macro Yardımı

osmanweb16

Üye
Merhabalar

Elimde bir tane delta panel ve SV serisi PLC var.

PLC nin M61 biti on olduğu zaman Panelde 35 numaralı sayfa (şifre sayfası) açılmasını istiyorum. Bunu nasıl yaparım.?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

Öncelikle Seçenekler>Yapılandırma yı tıklıyoruz. Sol taraftaki panelden Kontrol Bloğunu tıklıyoruz. Burada Kontrol Adresi yazan yere HMI da kullanmadığımız bir adres değeri giriyoruz. Ben $M1 yazdım mesela. Bahsettiğiniz PLC den adresi okuma kısmını bilmiyorum. O adresteki veriyi bizim HMI da $1.0 bitine atayalım.

Sonra Seçenekler> Arka Plan Makro 'yu tıklıyoruz. Buraya

IF $1.0==ON
$M1 = 35
ENDIF

Güncelle' yi tıkladıktan sonra makro kısmından çıkalım.Bunun çalışıyor olması lazım.

PLC nin D0 datasını HMI ya ayırıp MOV komutu ile k35 değerini D0 datasına yazdım oldu. :)
Yorumlar için teşekkürler.

Merhaba,

Öncelikle Seçenekler>Yapılandırma yı tıklıyoruz. Sol taraftaki panelden Kontrol Bloğunu tıklıyoruz. Burada Kontrol Adresi yazan yere HMI da kullanmadığımız bir adres değeri giriyoruz. Ben $M1 yazdım mesela. Bahsettiğiniz PLC den adresi okuma kısmını bilmiyorum. O adresteki veriyi bizim HMI da $1.0 bitine atayalım.

Sonra Seçenekler> Arka Plan Makro 'yu tıklıyoruz. Buraya

IF $1.0==ON
$M1 = 35
ENDIF

Güncelle' yi tıkladıktan sonra makro kısmından çıkalım.Bunun çalışıyor olması lazım.

iyi akşamlar

hocam delta makroyu nasıl öğrenebilirim. açıklamalı örnekli pdf video varmıdır.şimdiden çok saolun

iyi akşamlar çok saolun hocam DECİMAL ASCII nasıl çevirebilirm. yapamadım. yardım cı olursanız çok memnun olurum.

Delta PLC'lerde kullanılan bütün komutların listesi ektedir. İstediğiniz bütün komutlara ve açıklamalarına bu listeden ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Delta PLC Komutları.pdf
    650.9 KB · Görüntüleme: 133

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri