Delta Oparatör Panel Haberleşme

kacmazzz

Üye
Arkadaşlar merhaba:
Elimdeki delta oparatör paneliyle küçük çalışmalar yapmak istiyorum programda bir tane satart butonu koyuyorum adresını verip ekrana yüklüyorum fakat sonra ekranda
communication error 3
com 2 station 1
read error
controller no response
check the writing,communication parameter setting

alarmları cıkıyor form'a baktım ama sorunumla ılgılı bır sey bulamadım yardımcı olabilirmisiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
cıkan mesajın anlamı 1 nolu istasyonla haberleşilemiyor.lütfen bağlantılarınızı kontrol ediniz.
siz ekranın com2 portuna bir plc bağlamadıysanız bu mesajla karşılasırsınız.veya com2 haberleşme parametrelerini yanlış ayarlamışta olabilirsiniz

cıkan mesajın anlamı 1 nolu istasyonla haberleşilemiyor.lütfen bağlantılarınızı kontrol ediniz.
siz ekranın com2 portuna bir plc bağlamadıysanız bu mesajla karşılasırsınız.veya com2 haberleşme parametrelerini yanlış ayarlamışta olabilirsiniz
öncelikle cevabınız için teşekkürler şu anda rs 232 com iki ucuna takılı programı rkrana yükledikten sonra bu hatayı verıyor kablonun diger ucunu plc takıyorum ama yinede aynı com iki ayarlar nasıl yapılır musaıtsenız bılgı verebılırmısınız

öncelikle cevabınız için teşekkürler şu anda rs 232 com iki ucuna takılı programı rkrana yükledikten sonra bu hatayı verıyor kablonun diger ucunu plc takıyorum ama yinede aynı com iki ayarlar nasıl yapılır musaıtsenız bılgı verebılırmısınız
ilk önce ekran modelini bana söylemelisiniz.daha sonra hangi com porttan ve hangi haberleşme kullanmaya calıştığınızı söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim.
şimdi sıra ile işlemleri yapalım.
1-screen editor programını acıyoruz,
2-programda secenekler menüsüne gidiyoruz
3-oradan yapılandırma alt menüsüne giriyoruz
4-com port yazan kısma tıklıyoruz.oradan ilgili com portu seciyoruz.vede haberleşmeyi rs 232 veya rs 485 mi olduğunu ayarlıyoruz.
5-uygun haberleşme kablosunu yaparak haberleşebilirsiniz.
sakıncası yoksa programınızı yüklerseniz hatanızı daha kolay bulabilir ve düzelterek size yardımcı olabilirim

mühtemelen haberleşme kablon uygun değil yada gezer77 arkadaşında bahsettiği gibi yapılandırma ayarların eksik

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri