delta için lineer cetvel uygulaması?

çıraközgür

Katılımcı Üye
arkadaşlar merhaba, ev ortamında öğrenmek maksadıyla delta ürünleriyle çeşitli uygulamalar yapıyorum. elimdeki aletlere ek olarak birde cetvel aldım, sırasıyla :
~DVP28SV
~DVP-16SP
~DVP-04AD
~DVP-04AD
~DOP-B07S415
~LPH 1000 D 5K lineer cetvel
~ 24v dc düşürücü.
ekrandan bu cetveli okumak için eksta kart veya dönüştürücü almam gerekiyor mu? ve örnek uygulama var mı?
R0v357.jpg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,

Görselde gözüken lineer cetvel analog 0-10V çıkışlı sanırım.
Bunu PLC'nin hemen sağına bağlayacağınız DVP04AD-S analog giriş kartı ile okutabilirsiniz.
Bu analog okuma kartı ile 0-10V değeri 0~8000 arası dijital değer olarak elde edersiniz.

Örnek uygulama için aşağıdaki linke bakınız.
DVP04AD-S
* 4 Kanal Voltaj girişi
http://www.deltaotomasyon.com/viewtopic.php?f=28&t=11277

İyi çalışmalar.

Merhaba,

DVP04AD-S analog kartı için sinyal seviyesi 0~10V veya 4~20/0~20mA 'dir.
Uygulayacağınız sinyal bu aralıkta olmalıdır.

İyi çalışmalar.

teşekkürler, voltajı düşürüp örnek program ile mesafeyi ekrandan okumaya başladım. cetvele set değeri girip istediğim çıkışı pasifleştirmem için hangi yolu kullanmalıyım.

Merhaba,

Komparatorleri kullanman gerekiyor. =, >, <, =<, >=, == gibi.

yani; Set ettiğin değer Okunandan Küçük ise sonuç = 1 gibi

programın help kısmnadan komparatörleri okursan daha net anlayabilirsin.

Saygılarımla.

teşekkürler, bir hafta önce bitirdim şuan aktif şekilde çalışmaya devam ediyor

Özgür abi bende aynı uygulamadan yapmayı düşünüyorum.Bu uygulama için hangi modülleri kullandın paylaşabilir misin ? Kullandığın lineer cetveller 0-10v ile mi çalışıyor yoksa pulse üreterek mi çalışıyor.

Sıcaklık kontrolü için DTC1000 ve DTC2000 en uygun çözüm olacaktır.
Analog okuma için ise ya SX2 seri cpu (üzerinde 6 adet analog giriş ve 4 adet analog çıkış -12 Bit-bulunmaktadır)
yada diğer cpuların yanına (SS2,SE,SA2,SV2)
DVP04AD-S2 ---- 4 Analog Girişli 14 Bit Çözünürlük
DVP02DA-S -----2 Analog Çıkışlı 12 Bit Çözünürlük
DVP04DA-S2 ----4 Analog Çıkışlı 12 Bit Çözünürlük
DVP06XA-S2 ----4 Analog Girişli , 2 Analog Çıkışlı 12 Bit Çözünürlük
modüller kullanabilirsiniz.

Özgür abi bende aynı uygulamadan yapmayı düşünüyorum.Bu uygulama için hangi modülleri kullandın paylaşabilir misin ? Kullandığın lineer cetveller 0-10v ile mi çalışıyor yoksa pulse üreterek mi çalışıyor.

merhaba kayseri, @shox 'nda dediği gibi dvp28sv ye ek olarak DVP04AD-S2 kullanıyorum çoğunlukla. 0-10v lineer cetvel ile veya potansiyometrik ipli sensör kullanıyorum. sensor.png

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri