delta ekran ile ısı kontrol sistemi

çıraközgür

Katılımcı Üye
Arkadaşlar elimde Delta DOP-B07S415 Ekran, DVP28SV , DVP-04DA, DVP-16SP, DTC1000 ve dört tane DTC 2000 var. yapmak istediğim şey üç tane ısı ünitesini ekrandan kontrol etmek...

1. ısı ekrandan zaman ayarlı ( 30 saniye çalış, 40 saniye dur gibi...)
2. ve 3. ısılar termokupl ölçümüyle ekrandan ayarlayacağım santigrat aralığında kontaktorleri çalıştıracak...
bunun yolunu göstermek isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Analog modül sayınız 5 ten fazla olduğu için önemli olanlarını PLC ye bağlayıp diğerlerini ya PLC ye seri portdan yada panelin seri portuna bağlamanız gerekir.
Her halukârda yapacağınız bağlantılar temel süreçler içerisinde olacağından dolayı bir veya birden fazla cihazda oluşacak arıza (Haberleşme(Clock time,device id etc)) süreçlerinizi ne kadar etkileyeceği muammadır.

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, deltadan indirdim şuan uğraşıyorum. sıkıntı olunca yardımınızı talep edeceğim.

hayattan soğudum yeminle, her türlü kablo var, usb çevirici var, rs232 ler var o kadar kablo kestim biçtim tek tek yer değiştirdim ekranla sürücü arası bağlantıyı kurdum bir türlü bilgisayardan sürücüye bağlantıyı kurupta programı atamadım

Ekli dosyalar

• IMG_1183.JPG
    IMG_1183.JPG
    159.2 KB · Görüntüleme: 125
Sürücü ?
Delta sürücüler rs485 dir(yerleşik) (veya can-bus profibus(opsiyonel))
Bağlanmak istediğin PLC ise :
dvpacab2a30-pinout.jpg

Delta sürücüye RS485 ile bağlanmak için ise :

vfd-plc-pinout.jpg

Gibi bir bağlantı yapmanız gerekir...

wplsoft programından plc yukleme yapmak için haberleşme istasyon ayarı 232 için(0) 485 için(1)olmalı
ıfd6500 485 bağlantı kablosunuda temin edersen işine yarar 125 tl civarı fiyatı

Sayın çıraközgür,

Önceki mesajlarınızda bir sürücü (ac motor sürücü) bahsettiğinizi okumadım.
Resimde de bir sürücü gözükmüyor.

Sadece PLC, Ekran ve DTC cihazları ile çalıştığınızı düşünürsek.

COM2=Pin1 (D+), Pin6 (D-) ile DVP-PLC RS-485 bağlantısı yapabilirsiniz.
COM3=Pin1 (D+), Pin6 (D-) ile DTC1000 RS-485 bağlantısı yapabilirsiniz. DTC2000'ler ile ana DTC1000 üzerinden iletişim sağlanır.

PC USB <> Ekran USB Client portu aracılığı ile ve ekrana program yükleyip çekebilirsiniz.
Ekran program yükleme kablosu ile USB printer kablosu aynıdır.
DOPSoft programı ile yükleme yapılır.
http://www.deltaotomasyon.com/viewtopic.php?f=150&t=4421

PC USB-RS232 çevirici <> PC-PLC RS-232 haberleşme kablosu ile seri port ile PLC'ye bağlanılır.
WPLSoft programı ile yükleme yapılır.
http://www.deltaotomasyon.com/viewtopic.php?f=151&t=1410

İyi çalışmalar.

DOPSoft ile yeni proje oluşturduğunuzda;

COM2=Delta DVP PLC, RS-485 9600,7,E,1
COM3=Delta Controller ASCII, RS-485 9600,7,E,1

olarak yapılandırma yapıp projenizi oluşturabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri