yidene saulun

shox hocam plc de haberleşme ayarı yaparken 8-e-1 bu değerleri nereden ayarlıyoruz

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
D1120 adresine buradan elde ettiğiniz değeri mov komutu ile hex olarak atın.

Screenshot_20180412-212259~01.jpg

Son düzenleme:
Şuanda bilgisayar başında değilim ama yanılmıyorsam D1120 datasına H81 veya H86 göndermek gerekiyordu hatırladığım kadarıyla

D1120 adresine
9600 baud, 8bit, Even,1 stop biti için H87 yazılacak
M1120 set edilerek bu ayarlar sabitlenecek.
D1121 adresine istasyon adresi yazılacak.
M1143 set edilerek RTU haberleşme ayarlanacak.

bu delta plc den verdiğim dosyadaki invereter frekansını değiştirmek istiyorum peki bu dosyadaki verileri nasıl kullanmam gerekiyo

Ekli dosyalar

• GMD_ModBus_Address_Map.rar
    463.5 KB · Görüntüleme: 21
saulun hocam sayenizde sorunum çözüldü
programı 4 invertere kadar daha yazdım
şimdide başka bi marka inverter deneyecem
yine bu programda çalışırmı acaba onu bilmiyorum?
Merhaba arkadaşım aynı sorun benim başımda var delta plc dop b panel ve vfd-l sürücüm var hmi ekranından frekans satırına 25000 yazıyorum start veriyorum sürücü ekranında 60hz yazıyor ve hmi da uygulanan frekans ta 6000 gozukugöz neden olabilir ??

Farklı marka deneyecekseniz çalışmaz kullanacağınız markanın Modbus adreslerini bilmeli ve ona göre haberleşme protokolünü yeniden düzenlemeniz gerekir.
Hangi markayı deneyecekseniz yazın buraya elimde örneği varsa atarım
Kardeş yazdığın bilgiler gerçekten çok güzel ve faydalı. aynı zamanda bizim gibi yeni başlayanlar için inanılmaz faydalı. bunun için gerçekten çok teşekkür ederim. benim sürücü mitsubishi fr740 buna göre bir örnek verebilirmisin. start stop plc de röle ile yapacağım. yapmak istediğim frekans yazmak. rpm değeri okumak.

PLC'de bulunan rs485 çıkışı ile inverter üzerinde bulunan Ethernet soketinin 4. ve 5. uclarını kullanarak birbirine bağlayın.
4. tırnak RS485 (-)
5. tırnak RS485 (+) olacak PLC üzerinde çıkışta yazıyor zaten + ve - uclar onları birleştirin.

VFD tarafındaki ayarlar şub şekilde olmalı;

00:02 parameteresini 9 yapın inverter fabrika ayarlarına sıfırlanacak sonra enerjiyi kesip yeniden verin ve sırayla
02:00 = 3 bu frekans yazma haberşleşmesini RS485 için ayarlamaya yarar.
02:01 = 1 start-stop plc üzerinden fiziksel çıkışlardan kullanın bir röle çektirerek start verin
09:00 = 1 kullanılan VFD ID numarasıdır plc yazılımında hangisini kullanıyorsanız bıurayada onu ayarlamalısınız
09.01 = 1 haberleşme hızı
09:04 = 1 haberleşme protokolü

VFD tarafı ayarı bu şekilde olacak. Kullandığınız software nedir wplsoft veya ispsoft hangisi olduğunu belirtirseniz ona göre gereken protokol ayarlarının olduğu plc yazılım örneğinide yarın akşam koyarım buraya
Eğer kendiniz denemek isterseniz size önerim ayarları yaptıktan sonra plc ve vfd enerjisinin ikisinide kesip sonra yeniden verin biri açıken diğerini kapatıp açarsanız haberleme sağlamıyorlar
Merhaba bende delta HIM ekran ve sv28 vede sürücü var sürücüyü Plc üzerinde 485 haberleşme protokolunu kullanarak çalıştırmak istiyorum yapmak istediğim durum sağ ,sol ,star ve stop bir de akım okumak istiyorum HIM ile Sürücü haberleştirerek çalışırdım ama ama RS485 üzerinde yamadım bu konuda ayrıntılı yardımcı olabilecek biri olursa sevinirim birde komutları ayrıntılı yazarsanız da sevinirim

Son düzenleme:
shox hocam sizden bir ricam olucak bana sadece inverterin frekansını değiştirecek en sadesinden start stop yok plcnin sadece inverterdeki frekansını değiştirsin yeter buna göre bir program yaparmısınız en sade şekilde

shox hocam herşey için saulun sonunda oldu
hocam merhabalar nasıl çözdünüz aynu sorun bendede var yardımcı olurmusunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri