olmamasının nedeni parametreler olabilirmi

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Parametreleri ayarlamadan önce 00:02 parametresini 9 yaparak vfd fabrika ayarlarına alın enerjiyi kesip yeniden verip diğer parametreleri daha sonra ayarlayın.

shox hocam sizden bir ricam olucak bana sadece inverterin frekansını değiştirecek en sadesinden start stop yok plcnin sadece inverterdeki frekansını değiştirsin yeter buna göre bir program yaparmısınız en sade şekilde

shox hocam herşey için saulun sonunda oldu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sorunun çözülmesine sevindim. Aşağıda linkte paylaştığım örnekteki resimde gösterilen satırları silerseniz sadece frekans yazmış olursunuz start-stop yapamazsınız. HMI programındanda start-stop yaptığınız elkementi silmeniz yeterli olacaktır.

Program Linki = https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/delta-dop-panel-plc-ve-vfd.120460/page-4#post-771094

Silinecek Bölge.jpg

saulun hocam sayenizde sorunum çözüldü
programı 4 invertere kadar daha yazdım
şimdide başka bi marka inverter deneyecem
yine bu programda çalışırmı acaba onu bilmiyorum?

Farklı marka deneyecekseniz çalışmaz kullanacağınız markanın Modbus adreslerini bilmeli ve ona göre haberleşme protokolünü yeniden düzenlemeniz gerekir.
Hangi markayı deneyecekseniz yazın buraya elimde örneği varsa atarım

öncelikle şunu sorayım o zaman. peki farklı inverter markalar aynı plc den yönetilirmi
marka gmtcnt
model mıcno-00750h

Haberleşme protokolü uygunsa ve modbus desteği varsa haberleştirebilirsiniz. Marka önemli değil.
Elimde maalesef gmt ile ilgili örnek mevcut değil ve hiç kullanmadığım bir marka o nedenle o konuda yardımcı olmayacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri