Delta dop panel modbus

i.sinaplı

Katılımcı Üye
Merhaba modbus ascii üzerinden hmı İle delta el sürücüye jaberleşiyorum
Sürücünün rj45 erhernet portu üzerinden Hmi da ethernet portu mevcut haberleşme yapabilir miyim'doğrudan modbus ascii üzerinden??

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Datasheet'lerden portların açıklamalarına bakmanız lazım. Sürücüdeki rj45 portu Seri haberleşme için kullanılıyorsa, ethernet sistemi ile haberleşemez. Soket yapılarının aynı olması, aynı protokol olduklarını göstermez.

Datasheet'lerden portların açıklamalarına bakmanız lazım. Sürücüdeki rj45 portu Seri haberleşme için kullanılıyorsa, ethernet sistemi ile haberleşemez. Soket yapılarının aynı olması, aynı protokol olduklarını göstermez.
Soket yapıları aynı dediğin gibi seri haberleşme evet halı yıkama makinasında bu tür bişey görmüştüm ondan sormak istedim
Sonuçta modbus haberleşme protokolü ascii aynı sadece com port ortadan kaldırıcam

Soket yapıları aynı dediğin gibi seri haberleşme evet halı yıkama makinasında bu tür bişey görmüştüm ondan sormak istedim
Sonuçta modbus haberleşme protokolü ascii aynı sadece com port ortadan kaldırıcam
Daha önce denk gelmedim. Fakat forumda çok daha tecrübeli, bilgili arkadaşlar mevcut. Bu konuyla ilgili tecrübelerini aktarırlarsa bizlerde öğrenmiş oluruz.

Haberleşecek cihazların manuallerinde portların hangi tip haberleşmeye uygun olduğu yazar. Bulamazsanız cihaz modellerini buraya yazın, bakan olur elbet...

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri