delta dop hmi son seçilen dilin kalıcı olması

wild_for

Üye
Delta 14ss2 plc ve delta dopb410 hmi ile yaptığım bir projede ingilizce dili ekledim. hmi'ye yüklerken hangisi etkin ise o dil ile açılıyor. Ancak ben son seçilen dilin kalıcı olmasını istiyorum. yani enerji kesilip tekrar açılınca en son hangi dil aktif ise o dili kullansın isityorum. bunu nasıl yapabilirim. şimdiden teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bende aynı sorunu ingilizce ve Arapça eklediğim bir makinede yaşadım bugün. İnşaAllah çözümü vardır.

*** ;) foruma sordum. kontrol bloğunun okuma adresinin kalıcı hafıza alanında olması gerektiğini söylemişler. kontrol bloğunun başlangıcı olarak d500 gibi bir şey girsem olur ama buradaki bazıbilgilerin kalıcı olmasını istemiyorum. o zaman sistem kontrol alanını (benimkinde d7) her döngü d500 e yüklesem olur mu? bir deneyeyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bende aynı sorunu ingilizce ve Arapça eklediğim bir makinede yaşadım bugün. İnşaAllah çözümü vardır.

Ne oldu sorunu çözebildiniz mi? Ben kontrol bloğunu kalıcı adres yaptım yine olmadı ama:(

Plc modelinizi yazarsanız akşam eve geçince bakar yazarım size

arkadaşlar dosyayı yükleyin düzeltip geri yükleyeyim.
Bu konu deltanın formunda da var ayrıca yanılmıyorsam

Delta Türkiye sayfasında aynı problem için yazılmış olan cevabı ekliyorum.

""Türkçe ve ingilizce olarak iki farklı dil seçiminiz mevcut ve HMI üzerinde enerji kesintisinden önce ingilizce dili kullanıldığında sistemin ilk enerjilenmesi ile en son çalışılan dil seçeneğinin aktif hale gelebilmesi için Kontrol Bloğunun okuma adresi olarak PLC'nin kalıcı data alanı seçilmesi gerekmektedir.

Not: Delta DVP serisi PLC modelleri için D500 kalıcı data bölge aralığındadır. ""

Delta Türkiye sayfasında aynı problem için yazılmış olan cevabı ekliyorum.

""Türkçe ve ingilizce olarak iki farklı dil seçiminiz mevcut ve HMI üzerinde enerji kesintisinden önce ingilizce dili kullanıldığında sistemin ilk enerjilenmesi ile en son çalışılan dil seçeneğinin aktif hale gelebilmesi için Kontrol Bloğunun okuma adresi olarak PLC'nin kalıcı data alanı seçilmesi gerekmektedir.

Not: Delta DVP serisi PLC modelleri için D500 kalıcı data bölge aralığındadır. ""

Ben de aynı söylenen ayarları yaptım. Ancak Son seçim yine de kalıcı olmuyor. Ben de şimdilik karşı kullanıcının kullanacağı dili etkin dil olarak yükledim. Hep o dil de açılıyor.

Kullandığınız kalıcı kontrol adresinin ilgili Okuma adresine sistemin açılışında hangi dilin etkin olmasını istiyorsanız onu M1002 ile yükleme yapmalısınız.

11.jpg

22.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri