Delta Dop-B ile Omron V1000 +++ Omron 3G3MV Haberleşme Problemi ?

iibrahimc

Üye
Delta Dop-B operatör paneli ile Omron V1000 ve Omron 3G3MV invertörü RS-485 aynı hat üzerinden haberleştiriyorum...V1000 de hiç problem yok yani panelden istediğim parametreyi okuyup değiştirebiliyorum...Ama 3G3MV de parametreyi okuyabiliyorum yanlız parametreyi değiştiremiyorum...Acaba yazma işlemi için bir parametremi var...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Mrb,

Yukarıdada söylediğim gibi Yaskawa veya Omron V1000 de bi problemim yok... 3G3MV de ise istediğim parametreyi delta panel (DOP-B) üzerinden okuyabiliyorum ama değiştiremiyorum yani yazamıyorum...yazmıyor ..

Paremetre yazma koruması var.manualine baktıgınızda goreceksınız belırlı parametre aralıklarına deger yazmak ıcın kullanıcı sevıyesını yukseltmenız gerek.

Osman by çok teşekkür ederim bugün denedim aynen dediğiniz gibi DoubleWord yapınca yazıyor...Ama şöyle bi sıkıntı ile karşılaştım...n24 parametresini 118-hex, n25 parametresini 119-hex, n26 parametresini 11A-hex üzerinden okuyorum ve yazıyorum ama 118-hex adresine datayı yazdırınca 119-hex , 119-hex adresine datayı yazınca 11A-hex adresi etkileniyor...doubleword olunca bi diğerinin datasına taşıyor galiba plc de DM doubleword da 2 tane data kullandığı gibi...

S.a kolay gelsin
yaskawa v1000 ile weintek panel rs485 üzerinden haberleştirdim tüm değerleri normal okuyor fakat u1-03 cıkış akımı panelde farklı gösteriyor bununla bilgisi olan varmı teşekkürler

hangi adresten okuyorsunuz ?

u1-03 42 hex den yazıyordum başka bi adres buldum FB hex den yazınca düzeldi.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri